Kamu işçilerinin memurlardan daha fazla maaş almalarının değil, memurların çok düşük ücret almaları sorun olmaya devam ediyor. Bu nedenle, seçim öncesi en düşük memur maaşlarına seyyanen bir artış yapılması gerekiyor. Memurlar artık yoksulluk sınırının üzerine çıkarılmalı ve maaşları daha adil bir şekilde belirlenmelidir.

İşçiler hak ettiği ücreti alırken, memurların da yaşama standartlarını iyileştirecek adımlar atılmalıdır.

Bask Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ seçim öncesi memurların unutulmaması gerektiğini dile getirerek,

Yoksulluk sınırının 31 bin TL olduğu günümüzde ortalama memur maaşı ne yazık ki 12 bin TL’dir. Bu ücret artık sadece kiralarla denk olmuş, özellikle büyükşehirlerde kamu görevlileri kira ödeyemez hale gelmiştir.

,fadelerini kullandı.

Esnaflar için belirli bir orana kadar vergi muafiyeti varken bu muafiyet sınırının tutarının artırıldığını hatırlatan Öğretici,

Esnaflarımız için olumlu bir adım olan bu durumda unutulmamalıdır ki kamu çalışanlarının maaşlarından her ay %15 gelir vergisi kesilmektedir. Yılın ilerleyen aylarında ise bu oran %20 ve %27’lere çıkmaktadır. Kamu görevlileri için de en düşük maaş alanlardan başlamak üzere vergi muafiyeti getirilmeli, sonrasındaki vergilendirmeler ise %15’te sabitlenmelidir.

şeklinde konuştu.