Yılmaz, yapılan bu çalışmalarla Türkiye'yi orta vadede ekonomik açıdan ve sosyal adalet açısından hak ettiği noktaya taşıma gerekliliğine vurgu yaptı. İşçi sendikalarının temsilcileriyle bir araya gelerek işbirliğinin önemini vurgulayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı, ülkenin geleceği için birlikte çalışmanın önemine değindi.

Bakan Işıkhan’dan Memur Maaşlarına Dair Yeni Açıklama! Yüzde 50’ye Yakın Artış! Bakan Işıkhan’dan Memur Maaşlarına Dair Yeni Açıklama! Yüzde 50’ye Yakın Artış!

"Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: "İşçi Sendikalarının Görüş ve Önerilerine Büyük Önem Veriyoruz""

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde işçi sendikalarının temsilcileriyle gerçekleştirdiği toplantı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz, eylül ayı içerisinde açıklanacak olan Orta Vadeli Program (OVP) kapsamında işçi sendikalarının talep, görüş ve önerilerini dinlediklerini belirtti.

Ülkenin gelişmesinde ve büyümesinde en büyük payın, emeği ve alın teriyle ekonomiye değer katan işçilere ait olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı, yapılan tüm çalışmaların paydaşlarla istişare edilerek ülkeyi gelişmiş ülkeler düzeyine taşımak olduğunu söyledi. Ekonomik açıdan ve sosyal adalet açısından Türkiye'yi orta vadede hak ettiği noktaya taşımanın hedefleri olduğunu belirtti.

Ekonomiyi büyütmek, sosyal adaleti güçlendirmek ve refahı artırmak önlerindeki en önemli hedefler olduğunu ifade eden Yılmaz, paydaşlarla sürekli bir araya gelmeye ve istişarelerde bulunmaya devam edeceklerini söyledi. Finans kesimi ve tarım sektörü temsilcileriyle de görüşmeler gerçekleştireceklerini ve paydaşların OVP hazırlıkları kapsamında öneri ve taleplerini dinleyerek çalışmalarını sürdüreceklerini aktardı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı, işçi sendikalarının değerli başkan ve temsilcilerine katkıları için teşekkür ederken, ülkenin ekonomik güçlendirilmesi ve sosyal refahın artırılması için durmadan çalışacaklarının altını çizdi.

memurlar.net