İçişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın araçlarını da içeren bakan yardımcılarının koruma araçları ve koruma polis sayılarının azaltıldığını duyurdu.

Kamuda tasarruf önlemlerinin hayata geçirilmesi için uzun bir süredir konuşuluyordu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz da bu konuda dikkat çekici açıklamalarda bulunarak, yakın zamanda yeni tedbirlerin kamuoyuyla paylaşılacağını açıklamıştı.

İçişleri Bakanlığı'nın resmi X hesabından yapılan açıklamaya göre, tasarruf tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanı Sayın Ali Yerlikaya'nın talimatlarıyla; Bakan Yardımcılarının koruma araç ve koruma polis sayılarının azaltıldığı belirtildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada,

Kapalıçarşı'da Tarihi An: Dolar Bozdurma İlgisi Azaldı, TL Yükseliyor Kapalıçarşı'da Tarihi An: Dolar Bozdurma İlgisi Azaldı, TL Yükseliyor

"Tasarruf konusunda çalışmalarımızı nihai bir noktaya getirdik. Harcamaların gözden geçirilmesi bir süreç işi, tasarruf konusunda çalışmalarımızı nihai bir noktaya getirdik, yakında bazı hususları paylaşacağız ve gereken adımları atacağız."

şeklinde konuşmuştu.