Çankırı Postası'nın haberine göre, icap nöbetinde bulunan Doktor O. A., gece saatlerinde yaşanan olayın ardından telefonla aranmasına rağmen, bilinmeyen bir nedenle hastaneye gelmediği iddia edildi. İcap görevini yerine getirmeyen Doktor O. A.'nın durumu, acil servis sorumlusu Doktor E. H.'ye bildirildi.

İddialara göre, acil servis sorumlusu Doktor E. H. ile meslektaşı arasında telefonla yaşanan tartışma sonrasında, gece boyunca hastaneye gelmeyen doktor hakkında "3 hastaya çağrılmasına rağmen gelmediği" şeklinde resmi  kayıt tutuldu. Gelişmelerin ardından, ertesi sabah saat 08.30'da mesai saatleri içinde, Doktor O. A. acil servis bölümüne yönelerek olayın fitilini ateşledi. Görgü tanıklarının ifadesine göre, O. A., acil servis sorumlusu Doktor E. H.'ye " Telefonda ne  langur lungur konuşuyordun" diye seslenerek üstüne yürüdü ve doktoru yumrukladı.

Yaşanan tartışma ve arbedenin ardından, acil servis sorumlusunun beyaz kod verip vermediği belirsizliğini koruyor. İki doktor arasında yaşanan olayın ardından herhangi bir şikayetin olmaması dikkat çekerken, İl Sağlık Müdürlüğü, yaşanan tartışmanın sadece sözlü bir anlaşmazlık olduğunu belirtti. Ancak, doktor A.'ya yakın olan bazı isimler, doktorun kesinlikle hastaneden aranmadığını iddia ediyor.

Anayasa Mahkemesi Araç Sigorta Düzenlemesini İptal Etti! Anayasa Mahkemesi Araç Sigorta Düzenlemesini İptal Etti!

Şu ana kadar konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken, yaşanan olayın detayları ve gelişmeler haber sitemiz üzerinden takip edilebilir.

Editör: Serap