Hürriyet Sağlık-Sen Genel Merkezi, bu olayın üzerine gitmek ve gerçeği aydınlatmak amacıyla bir araştırma başlattı. Yapılan araştırmalar sonucunda, merhum Muhammed ŞAHİN'in hem görevi sırasında hem de emekli olduktan sonra sistematik bir şekilde mobbinge maruz kaldığı ve bu olumsuz etkilerin sonucunda yaşamına son verdiği belirlendi.

Muhammed ŞAHİN'in yaşadığı bu zorlu süreç, onun hayatını sonlandırmasına neden olmuş gibi görünüyor. Hürriyet Sağlık-Sen Genel Merkezi, bu tür travmatik olayların önüne geçmek ve çalışanların psikolojik sağlığını korumak amacıyla daha fazla önlem alınması gerektiğini vurguluyor.

Bu trajik olay, mobbingin insanların hayatını nasıl olumsuz etkileyebileceğini bir kez daha gösteriyor. Mobbinge karşı bilinçli olmak ve bu tür durumların önüne geçmek için toplum olarak daha fazla çaba sarf etmemiz gerekiyor.

Hürriyet Sağlık-Sen Genel Merkezi Tarafından Yapılan Açıklamada:

“ Öncelikle kısa süre önce ağabeyini kaybeden Genel Başkan Yardımcımız Sayın Safiye Başkanımıza başsağlığı diliyoruz. Acısı acımızdır ve aynı derin üzüntülerle kendisine ve ailesine sabırlar diliyoruz.

Entegre Asm'de Mevzuat Dışı Tutulan Nöbet Ücretlerinin Talebi Davası Açıldı! Entegre Asm'de Mevzuat Dışı Tutulan Nöbet Ücretlerinin Talebi Davası Açıldı!

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olarak görev yapmakta iken kurum yöneticileri tarafından sürgün edilen ve sürgün edildiği yerde asıl işi olan imamlık yapmak yerine kütüphanede görevlendirilen ve nitekim 4 ay önce emekli olan merhum Muhammed ŞAHİN’in hayatını ikame ettiği Kastamonu Pınarbaşı’nda iddia odur ki yerel siyaset makamları ve siyatçileri tarafından bir takım insanlık dışı yöntemlerle ve sistematik olarak bir insanlık suçu olan mobbbinge maruz bırakıldığı anlaşılmıştır.

Ardından bir de mektup bıraktığı iddia edilen merhumun uğradığı mobbing nedeniyle canına kıyması ile mobbingin ne denli tehlikeli bir eylem olduğu da daha iyi anlaşılmaktadır.

Hürriyet Sağlık-Sen olarak kim tarafından uygulanırsa uygulansın, kime karşı olursa olsun, hangi kurumda gerçekleştiği fark etmeksizin bizim kırmızıçizgimiz olan mobbingle mücadelede gerekli her türlü hukuki desteği vermeye hazırız. Nitekim bu olayda da Safiye ŞAHİN başkanımız ve ailesi içinde gerekli her türlü hukuki destek sendikamız tarafından sağlanacaktır.

Bir kez daha merhum Muhammed ŞAHİN’e Allah’tan rahmet dilerken yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.“ ifadelerine yer verildi.

resimm