Toplu sözleşme görüşmelerinde Merkez Bankası verilerinin altında kalan zam oranları konusunda yetkili sendikayı eleştiren Hekimsen, eylemlere yatkın bir sendika olarak her zaman hazır olduklarını belirtti. Aynı zamanda tüm kamu çalışanlarını tercihlerini yeniden gözden geçirmeye davet etti.

Hekimsen, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Kamu işveren teklifine uygun şekilde oluşturulan tabloyu aşağıda bulabilirsiniz. Toplu sözleşmelerde Merkez Bankası verilerinin altında kalan zam oranlarıyla ilgili olarak yetkili ama etkisiz konfederasyon başkanı @aliyalcin'a soruyoruz: Konfederasyonun planı nedir? Eylemlere yatkın bir sendika olarak biz her daim hazırız.

Kamu Denetçiliği Kurumu Aile Hekimliği Çalışanlarının İzin Kesintisine Dur Dedi Kamu Denetçiliği Kurumu Aile Hekimliği Çalışanlarının İzin Kesintisine Dur Dedi

Tüm kamu çalışanlarını, tercihlerini tekrar gözden geçirmeye davet ediyoruz. Seçtiğiniz sendika, sizin taleplerinize uygun teklifler sunabilmeli ve toplu sözleşmelerde boyun eğmeyi reddetmelidir. Hekimlerimizin de yanındayız: #ArtıkHekimsenVar" ifadelerine yer verdi.