Olay, Gaziantep'teki özel bir hastanenin acil servisinde meydana geldi. İddiaya göre, hastaneye getirilen çocuğun damar yolu açılmak istendiğinde gecikme yaşandı. Bu durum, çocuğun yakınlarının öfkesine neden oldu ve acil servis görevlisi tabip Esadullah Beğoğlu'na karşı saldırı başladı. Başlayan gerginlik, hastane koridorlarından acil servisin bahçesine kadar yayıldı. Kemerler ve demir değneklerle gerçekleştirilen saldırıda, Esadullah Beğoğlu ağır bir şekilde yaralandı.

Doktor Beğoğlu, ağır yaralı olarak Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi. Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Beğoğlu'nun hayati tehlikesi bulunduğu belirtildi. Aynı olayda hastanenin gece müdürü Ahmet Sefa Sağlık ile emniyet görevlisi Gökhan Hacı Yunus da yaralanarak tedavi altına alındı.

Güvenlik kameralarına yansıyan olayın ardından, polis ekipleri harekete geçti ve olaya karıştığı belirlenen 2 şahıs gözaltına alındı. Yapılan soruşturmanın ardından gözaltına alınan şahısların tutuklandığı bildirildi.

“DOKTORUMUZUN BAŞINDA 15 DİKİŞ VAR”

Hastanenin gece müdürü Ahmet Sefa Sağlık, yüksek ateş şikayetiyle hastaneye getirilen çocuğun babası ve yakınları tarafından saldırıya uğradıklarını söyledi. Saldırının hedefi olan doktorun başından fazla sayıda darbe aldığını ve yoğun bakıma sevk edildiğini söyleyen Sağlık, “Saat 23.00 sıralarında hastanemize yüksek ateş şikayetiyle bir çocuk hasta getirildi. Yüksek ateş gerekçesiyle damar yolu açılamadı. Yüksek ateşlerde damar yolu açılamayabilir.

Bunun üzerine yakınları sinirlendi ve hastane içinde arbede çıkardılar. Güvenlik personelimizle beraber biz hasta yakınlarını sakinleştirip dışarıya çıkarmaya çalıştık. Bu sırada çocuk hastanın müdahalesi yapılmaya devam edildi. Bu sırada çocuğun babası telefonla birilerini aramış ve dışarı çıktığımızda fazla ağır hakaret ve küfürler edildi. Doktorumuza, bana ve emniyet görevlisine saldırdılar. Doktorumuzun başında 15 dikiş var. Kusma ve beyin travması şikayetiyle üniversite hastanesine götürdük. Yoğun bakım gerektiği için sevk verildi. Gerekli mercilere şikayette bulunduk. Şahısların ana ve babası yaşlı olduğu için kaçamadı onlar polis tarafından gözaltına alındı ancak diğerleri kaçtı ve polisin araştırması sürüyor” dedi.

SALDIRI ANI KAMERADA

Öte yandan saldırı hatıra ise emniyet kameralarına yansıdı. Görüntülerde; hasta yakınlarının kalabalık bir küme ile hastane bahçesinde doktora saldırdığı anlar yer aldı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

DHA