Dr. K.E.K., muayene sırası gelmeden muayene olmak istediği iddia edilen G.T. isimli bir hastadan sırasını beklemesini istedi. Ancak bu talep, G.T. tarafından olumsuz bir şekilde karşılandı ve sinirlenen kadın, hamile doktora fiziksel bir saldırı gerçekleştirdi.

Saldırgan kadın, önce doktora yüzüne cisimler fırlattı, ardından saçından tutup sürüklemeye başladı ve sonrasında da yumruk ve tekmelerle hamile hekimi darp etti. Bu vahim olayın ardından, Dr. K.E.K.'ye 1 hafta iş göremez raporu verildi. Doktorun aldığı darbeler nedeniyle gebeliği tehlikede olduğu belirtildi.

Şikayet üzerine polis harekete geçti ve saldırgan kadın G.T. gözaltına alındı. Saldırının ardından Hatay Tabip Odası, doktora yönelik şiddeti kınayarak bir günlük iş bırakma eylemi yapma kararı aldı.

Bu üzücü olay, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi gerekliliğini bir kez daha vurgularken, yetkililerin konuya daha fazla duyarlılık göstermesi çağrısını yine getiriyor.

BAKAN KOCA: ÇOK ÜZGÜNÜZ

TBMM’de Bakan Koca’ya Diş Hekimleri Sorusu! TBMM’de Bakan Koca’ya Diş Hekimleri Sorusu!

 Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Defne Devlet Hastanesinde yaşanan olayda, bir hekim arkadaşımız, aldığı darbeler sonucunda yaralandı.

Çok üzgünüz. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. 'Zanlı' olayın akabinde gözaltına alınmıştır. Yargıya güvenimiz tam. Ama bizler, sağlık çalışanları olarak, hasta/ hasta yakınları ile her ilişkimizde, birbirimizde daima aradığımız insanlığa da hep güvenebilmeli değil miyiz?" diye konuştu.