PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sözleşmeli Personele Kadro İçin Bakanlık Çalışma Grubu Kurdu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sözleşmeli personele kadro verilmesi konusunda mesaiyi hızlandırdı.

Gündem 21.07.2022, 09:45 Cansu Polat
Sözleşmeli Personele Kadro İçin Bakanlık Çalışma Grubu Kurdu

Sayılar yaklaşık 565 Bini bulan sözleşmeli personele yönelik kadro düzenlemesi ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde özel ekip oluşturularak çalışma grubu kurulduğu öğrenildi.

Çalışma grubu sözleşmeli personele kadro verilmesi ile ilgili sendikaların görüşünü alarak ortak bir taslak metin hazırlamak için çalışmalara başladığı belirtildi.

Sözleşmeli personele kadro verilmesi ile ilgili mesai hızlandıran Çalışma Bakanlığı özel ekip oluşturarak meselenin çözümü için masadaki formüller üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Kamuda 565 bin 35 sözleşmeli personel var. Daimi kadro için alternatifler değerlendiriliyor. Üzerinde uzlaşılan taslak, sendikalarla da değerlendirilecek.

Ardından gözler Meclis'e çevrilecek. Meclis'in 1 Ekim'de mesaiye başlamasıyla birlikte sözleşmeli personele kadro konusunun da gündeme getirilmesi bekleniyor.

Geçici işçilerin çalışma sürelerinin 10 aydan 12 aya çıkarılması, 70 bin taşeron çalışanın kadroya alınıp tayin hakkı verilmesi de ele alınan konular arasında.

Yorumlar (5)
kandırılmayın 3 hafta önce
3600 EK GÖSTERGE ALAMAYACAKLARINI DA SÖYLEYİN KADROYA GEÇİNCE HÜSRAN BEN OLSANM GEÇMEM ÇÜNKÜ 2008 SONRASI EMEKLİ sandığına geçenler 3600 ek gösterge alamaz haberiniz olsun
GEMİYİ KARAYA OTURTTULAR 3 hafta önce
KABİNENİN EN ADİL VE KARARLI BAKANI SAYIN FAHRETTİN KOCA BEYE SORMAK İSTERİM.SAĞLIK SEN SİZE YARDIMCI HİZMETLER SINIFINI SINIF ATLATALIM TALEBİYLE GELMİŞ SİZDE BEN SINAVSIZ SINIF ATLATMAM DEMİŞSİNİZ.İYİ GÜZELDE SAĞLIKTA 2351 VHKİ SINAV KAZANDIĞI HALDE ATANMADI 9 YILDIR MAĞDUR.TAŞERONA BELEŞ KADRO VERDİNİZ,MÜDÜRLERİ HANGİ SINAVA TABİ TUTUP ÖLÇME DEĞERLENDİRME YAPIYORSUNUZ HİÇ.ÜLKENİN ADALET BAKANI BİLE MÜBAŞİRLERİ SINAVSIZ SINIF ATLATTI GİTTİ.ANAYASANIN EŞİTLİK İLKESİ NANAY BU NASIL BİR KABİNE BU NASIL HÜKÜMET ALLAH AŞKINA KIYAMET BİZİM BAŞIMIZDAMI?ONDAN SONRADA KALKIP HAK ,HUKUK,ADALET DİYECEKSİNİZ BİZLERDENDE OY BEKLEYECEKSİNİZ.SİZE OY VERDİĞİM İÇİN ELLERİM KIRILSAYDI SİZE OY VERMESEYDİM.AMA 2023 E AZ KALDI SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ ALLAHA HAVALE EDİYORUZ.
Kurdele 3 hafta önce
Sabime ve MHRS biriminde hizmet veren personellere kadro istiyoruz
Kamudışı aile sağlığı çalışanları 3 hafta önce
10 yıldır kamu dışı asç. Aıle butunluğumuz bozulmuş durumda
Fatih 3 hafta önce
MHRS ve Evde saglik hizmetleri çagri merkezi calisanlari kadro bekliyor.
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?