PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sahte Bakanlık görevlisi hastane denetlemekten tutuklandı

Aydın’da duyanları şaşkına çeviren sahte bakanlık görevlisi devlet hastanesinde Bakanlık görevlisi gibi denetim yapmış daha sonra bakanlık da çalışmadığı anlaşılması üzerinde hakkında işlem başlatılmıştı.

Gündem 16.04.2022, 21:09 16.04.2022, 21:15 Cansu Polat
Sahte Bakanlık görevlisi hastane denetlemekten tutuklandı

Aydın’da dün öğle saatlerinde Aydın devlet Hastanesi’ne giderek bakanlıktan görevli olduğunu söyleyen, ardından hastanede denetim gerçekleştiren M.E., yetkililerle birlikte bazı birimleri gezmesi basına yansımıştı.

Saha denetimi yapacağını söyleyerek hastane idaresinin de kendisine eşlik etmesini sağlayan M.E., bazı birimleri gezmesinin ardından hastaneden ayrılmıştı.

NİTELİKLİ DOLANDIRICILIKTAN TUTUKLANDI

Yaşananların ardından durumu polise haber veren yetkililer olayla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü’nü de bilgilendirmişlerdi. Polis tarafından geniş çaplı başlatılan soruşturma sonrasında Asayiş Şube Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri hastaneyi denetleyen M.E.'yi Kısa sürede yakaladı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye gönderilen M.E. çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Zeza Hakimliğince "nitelikli dolandırıcılık suçundan" tutuklandı.


Akılalmaz Dolandırıcılık! Sahte Bakanlık Denetmenleri Devlet Hastanesi Denetledi! - TIKLAYINIZ


TEMİZLİK PERSONELİNDEN PARA ALMIŞ

Diğer taraftan hastanede sahte denetim yapan M.E.'nin ilk alınan ifadesinde hastanede temizlik görevlisi olarak çalışan bir kişi ile sosyal medya üzerinden iletişime geçtiği, kendisini bakanlık görevlisi olarak tanıttığını ifade etti. M.E'nin temizlik işçisini "çocuklarına hastanede iş ayarlarım" bahanesiyle kandırarak bir miktarda para aldığı ve bakanlıkta çalıştığını kanıtlamak için böyle bir plan gerçekleştirdi detaylara yansıdı. Öte yandan M.E.'nin hastanede temizlik işçisi olarak çalışan kişiden aldığı paranın polis tarafından geri alındığı sahibine teslim edildiği bilgisine ulaşıldı.

Yorumlar (6)
İs bilmek önemli 1 ay önce
Tam bir kemal sunal komedisi hastane idaresini pesine takmis gezdirmis gittikden sonra dolandirildiklarini anlayan mudur polise gitmis gulermisin aglarmisin ...))) yurdum insanı
M. 1 ay önce
Müdürün başarısını gözardı etmemek lazım tebrikler yeniden sözleşme yapılmalı...?
Salim 1 ay önce
Aslanlar gibi denetlemiş fare gibi yakalanmış.
yed7i bela hüsnü 1 ay önce
Gözaltı bitince sağlık müdürü olarak sözleşme imzalansın en azından hastane denetliyor.
Arkadaş 1 ay önce
Vatandaş adalet yoksa hakim , gerektiğinde polis, ihtiyaç hissederse denetmen olur. Demek ki bu hastanede yeterli denetim yapılmadığını düşünmüş iki gözümün çiçeği...
44 1 ay önce
A HASTANES B HASTANESİNİ DENETLİYOR OLMADI C HASTANESİ D HASTANESİNİ DENETLİYOR HEPSİ AHSBAP ÇAVUŞ İLİŞKİSİ SAĞLIK ÖLDÜ HABERİNİZ YOK BUYRUN CENAZE NAMAZINA BAĞIMSIZ KURULUŞ DENETLEMELİ BAKANLIK DEĞİL EFENDİLER
8
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?