PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Akılalmaz Dolandırıcılık! Sahte Bakanlık Denetmenleri Devlet Hastanesi Denetledi!

Sağlık Bakanlığı'ndan görevlendirildiklerini belirten iki kişinin Devlet Hastanesi'nde denetim yaptıkları, durum fark edilene kadar hastane personelini dolandırdıkları ileri sürüldü. Daha sonra bakanlıkta çalışmadıkları ve denetime dair hiçbir yetkilerinin olmadığı ortaya çıktı.

Gündem 15.04.2022, 21:55 16.04.2022, 21:16 Cansu Polat
Akılalmaz Dolandırıcılık! Sahte Bakanlık Denetmenleri Devlet Hastanesi Denetledi!

Bugün Aydın Devlet Hastanesi'ne gelen iki şahsın kendilerini denetimci olarak tanıtarak, hastane personelini dolandırdıkları ortaya çıktı. Skandal olayda personele, yakınlarınızı işe alacağız diyen dolandırıcıların mesai saati bitimine kadar hastanede başhekim ve müdürlerin eşliğinde dolaştıkları bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı'nda görevli olduğunu iddia eden M.A. öğle saatlerinde Aydın Devlet Hastanesi'ne geldi. Denetim gerçekleştireceğini söyleyen M.E. yetkililerle birlikte bazı birimleri gezdi. 


Sahte Bakanlık görevlisi hastane denetlemekten tutuklandı - TIKLAYINIZ


'Saha denetimi yapacağını' söyleyen kişiye, hastane güvnenlik personeli eşlik etti. Bazı birimleri gezen M.A., daha sonra hastaneden ayrıldı.

M.E.'nin durumundan şüphelenen hastane yetkilileri, yaşananları Aydın İl Sağlık Müdürlüğü'ne bildirdi. Yapılan incelemelerde M.E.'nin Sağlık Bakanlığı'nda çalışmadığı ve denetleme için herhangi bir yetkisi olmadığı ortaya çıktı.

Yaşananların ardından yetkililer, durumu polis ekiplerine bildirdi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Öte yandan daha önce bazı farklı illerde denetmen adı altında hastaneye giden bazı şüphelilerin hastane personelini dolandırdığı öğrenildi. Aydın Devlet Hastanesine giden kişinin muhtemel dolandırıcılık girişiminin ise güvenlik personelinin sürekli yanında olması nedeniyle yarıda kaldığı tahmin ediliyor.

Kaynak: (İSMAİL ÖRS / Aydın Kulis) 

Yorumlar (3)
M.A 1 ay önce
Hastane müdürü sormamis mi gelenlere... liyakat liyakat
Oyuncu değişikliği 1 ay önce
Müdürler eşiliğinde dolaştı, yazık devlet kurumunun dustugu hale
The Person 1 ay önce
Aydın Atatürk Devlet Hastanesi ve Aydın Devlet Hastanesi ne hastanesi hastane ne sistemi sistem. Giden pişman oluyor. Kesinlikle yıkılmalı bu iki hastane. Oradaki bazı doktorlar ve hastalar için üzülüyorum. Allah sabır versin.
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?