PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlıkta Şiddetin Önlenmesi İçin Mülkiye Müfettişi Başkanlığında Komisyon Kuruldu

İçişleri Bakanlığından Sağlık Müdürlüklerine gönderilen yazıda 7/24 saat kesintisiz sunulan sağlık hizmetlerinde yaşanan sağlıkta şiddet olaylarının önlenmesi için Mülkiye Müfettişi Başkanlığında komisyon kurulduğu belirtildi.

Gündem 26.08.2022, 14:43 27.08.2022, 12:51 Cansu Polat
Sağlıkta Şiddetin Önlenmesi İçin Mülkiye Müfettişi Başkanlığında Komisyon Kuruldu

Sağlıkta şiddet olaylarından toplumun tüm kesimlerinin olumsuz etkilendiği, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin engellenerek güvenli ve sağlıklı koşullarda sağlık hizmeti sunulmasının sağlanmasının devletimizin önemli görev ve yükümlülüklerinden birisi olduğu belirtilen yazıda, şiddetin önlenmesi için ulusal ve uluslararası normlar da hükümler getirildiği hatırlatıldı.

İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü temsilcilerinden oluşan sağlıkta şiddetin önlenmesi için ilave tedbirlerin planlanması amacıyla Mülkiye müfettişi Başkanlığında komisyon kuruldu.

Tüm bunlara rağmen ülkemizde son zamanlarda yaşanan sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının mevzuat düzenlemelerinde alınan önlemlere rağmen sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla mevcut uygulamaların incelenerek ilave önleyici tedbirlerin planlandığı İçişleri Bakanlığının yazısından anlaşıldı.

Gönderilen yazıyla İl Sağlık Müdürlüklerinden, komisyonun çalışmalarında sağlık çalışanlarına yönelik yaşanan olayların nedenlerinin ve alınması gereken önleyici tedbirleri içerecek şekilde hastanelerin görüşü talep edildi.

Hastaneler tarafından hazırlanacak görüşlerin 29 Ağustos 2022 tarihine kadar Sağlık Müdürlüklerinin Hastane Hizmetleri Birimine gönderilmesi istenildi.

Yorumlar (9)
doğruyu aramak 1 ay önce
personelin güvenliği hastanenin sözleşmeli idarecilerinin sorumluluğundadır....çoğu hastanede idare katları kale gibi korunuyor.. her olayda müfettişler habersiz hastanelere gelip olayları yerinde incelese personelle konuşsa zaten çözüm bulunur...
KURALCI 1 ay önce
PERSONEL KARTI, POLK RANDEVU KAĞIDI, YATAN HASTA REFAKATÇI KARTI, ZİYARETÇİ KARTI, FİRMACI KARTI, YETKİLİ PERSONEL KARTI OLMAYANI HASTANEYE SOKMAYIN KARDEŞİM...
smemuru 1 ay önce
hastaneler yol geçen hanı. eskiden hastanenin tek giriş çıkışı olurdu. yani idari katlar olsun yatan hasta servisleri olsun tamamen ayrılmalı güvenlik açısından. eskiden oldğu gibi.
SN FAHRETTİN KOCA 1 ay önce
X RAY VE GİRİŞLERE POLİS NOKTASI ŞART
ADLİYE
HAVAALANI GİBİ
ŞİDDETE KARIŞANIN SGK ASKIYA ALINMASI GELMELİ
Saglikci 1 ay önce
Sabim kapatılmadan şikayet edeni pamuklara sararak başka bir doktor tarafından işini hallettiren yöneticiler olduğu sürece sağlıkta şiddet bitmez
sağlıksız 1 ay önce
düşünün birde siteye düşen manisa turgutlu başhekiminin yazışmasındaki gibi tehditkar bir yönetici varsa vay haline sağlıkçının...
Dr 1 ay önce
Aile hekimlerini anlamak mümkün değil oradaki aile sağlık calisani maaşını ödeyen zaten aile hekimleri ne kadar maaş aldıklarını bakın size söylüyorum ASGARİ UCRET veriyorlar aile hekimi.

Onları. Amacı ek ödemelerini artırın biz de ASGARİ UCRET vermeye devam edelim mantığı arıyorlar


AMA HİC BAHSEDEN YOK ORADAKİ TEMEL MAASLARİ SİZ OYLE DEVAM EDİN
memur 1 ay önce
Şiddete başvuranın sağlık güvencesini 1 yıl elinden alırsanız bu sorun çözülür.Edebiyat yapmayın boşuna..
Sgk 1 ay önce
Kuralcı senin babanın malını hastane sen kimsin hasta olursa hastane işler zarar etmez hastanenin masraflarını halk veriyor
Sen halkin parası ile maaş alıyorsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?