PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlıkta Şiddet ve Malpraktis Kanun Teklifi! İşte Yeni Düzenlemeler...

Kadına yönelik şiddet başta olmak üzere sağlıkta şiddet ve malpraktis konularında hazırlanan yeni düzenlemelerin yer aldığı kanun teklifi Meclis Başkanlığına sunuldu.

Gündem 17.03.2022, 02:14 17.03.2022, 02:45 Zeynep Elmalı
Sağlıkta Şiddet ve Malpraktis Kanun Teklifi! İşte Yeni Düzenlemeler...

Kasten yaralama suçu, katalog suçlar kapsamına alınacak

Sağlıkta şiddet ile malpraktisin yanı sıra kadına şiddetin önlenmesine ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu. Sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan personele karşı görevleri sırasında veya görevleri dolayısıyla işlenen kasten yaralama suçu, katalog suçlar kapsamına alınacak.


Ceza Hukuku Anabilim Dalı Başkanı: Kanun Teklifinde Sağlıkçıların Özlük ve Çalışma Koşullarının Güçlendirilmesine İlişkin Düzenleme Yok! TIKLAYIN


Sağlık çalışanlarıyla ilgili ‘mesleki sorumluluk kurulu’ oluşturuluyor

Hazırlanan düzenleme ile hem kamu kurum ve kuruluşlarında, hem de özel sağlık kurum ve kuruluşları ile vakıf üniversitelerinde görev yapan sağlık çalışanları hakkında, sağlık mesleğinin icrası kapsamında yaptıkları muayene, teşhis ve tedaviye ilişkin tıbbi işlem ve uygulamalar nedeniyle soruşturma yapılabilmesi Sağlık Bakanlığı bünyesinde kurulan Mesleki Sorumluluk Kurulunun iznine bağlanacak.

Kamu kurum ve kuruluşları ile Devlet üniversitelerinde görev yapan sağlık çalışanlarının sağlık mesleğinin icrası kapsamında yaptıkları muayene, teşhis ve tedaviye ilişkin tıbbi işlem ve uygulamalarından kaynaklı zararların tazmini için açılan davalar sonucunda Devlet tarafından ödenen tazminatın ilgilisine rücusu bakımından Mesleki Sorumluluk Kuruluna yetki verilmekte ve bu Kurulun yapacağı değerlendirme sonucunda rücusuna karar verilen miktar bakımından ilgili sağlık çalışanına dönülmesi sağlanmaktadır.


Ceza Hukuku Anabilim Dalı Başkanı: Kanun Teklifinde Sağlıkçıların Özlük ve Çalışma Koşullarının Güçlendirilmesine İlişkin Düzenleme Yok! TIKLAYIN


TASLAĞIN PDF HALİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Ceza Hukuku Anabilim Dalı Başkanı: Kanun Teklifinde Sağlıkçıların Özlük ve Çalışma Koşullarının Güçlendirilmesine İlişkin Düzenleme Yok! TIKLAYINCeza Hukuku Anabilim Dalı Başkanı: Kanun Teklifinde Sağlıkçıların Özlük ve Çalışma Koşullarının Güçlendirilmesine İlişkin Düzenleme Yok! TIKLAYIN


Yorumlar (3)
Mesut 2 ay önce
Kibirli ve egolular beğendiniz mi kanunu eee?size para lazım para.gözünüz doymaz sizin
saglikci 2 ay önce
lan koyun bi yürü git.
Doktor 2 ay önce
Malpraktis yasası içi tamamen boş. Beklendiği gibi hekimleri halkın önüne attılar. 7 üyeden sadece 2 si doktor. Tıp bilgisi bile olmayan 5 üye karar verecek. Düzenlemede kusur deniyor. Hakimler her türlü komplikasyonu zaten kusur olarak değerlendiriyorlar. Beklenti kusur değil kasıt olarak geçmesiydi. Dolayısıyla hiçbirşey değişmeyecek. Koskoca bir yazık. 20 yıldır olduğu gibi yaptık deyip göz boyayıp hekimleri halkın önüne atmak. Bunu maşAllah çok iyi beceriyorlar.
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?