PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlıkta Bir Şeyler Oluyor!

Hastanelerde sağlık çalışanlarının istifalarının arttığı bu dönemde, peş peşe istifalar meydana gelmeye devam ediyor.

Gündem 07.09.2021, 23:55 Güler Sağlam
Sağlıkta Bir Şeyler Oluyor!

En son Van'da 43 doktorun istifa dilekçesi vermesinin ardından, başka hastanelerden de istifa haberleri gelmeye devam ediyor. 2020 Mart ayından bu yana pandemi ile birlikte sağlık çalışanları tükenme noktasına geldi. 

Son olarak doktor maaşlarının da düşürülmesiyle, sağlık çalışanlarının istifa oranlarında büyük artış gözlemleniyor.

Bu durum sosyal medyada tartışma konusu olmuşken, doktor olan bir kullanıcı, Twitter hesabından konuyla alakalı bir paylaşımda bulundu. Görev aldığı hastanede istifaların arttığını belirten doktor, "50 kişilik doktor kadrosu olan hastanemizden son bir ay içinde 15 hekim istifa etti ya da özel bir hastaneye geçiş yaptı. Şu anda hastanemizde göğüs hastalıkları, cildiye, göğüs cerrahi uzmanı kalmadı.  Sağlıkta bir şeyler oluyor ama, zamanla daha iyi anlaşılır..." şeklinde paylaşımda bulundu.

İşte o paylaşım:

Yorumlar (8)
müstehak 12 ay önce
sağlıkçılar hakkında sürekli yan gelip yatıyor diyen halk vardı ne oldu onlara?
sürekli aldığımız zam hakkında hak etmiyorlar diyen vardı ne oldu onlara?
şimdi gitsinler özel hastanede sadece muayne ve tetkik için 300 lira bayılsınlar da akılları başlarına gelsin.
Kime Müstehak Görürüz 12 ay önce
Devlet 3-5 açgözlü kendini bilmez yüzünden batmaz sağlık bitmez sen ve senin gibiler rahat olsun. Devlet isterse 5 milyon memur getirir oraya !!!
CovidAcil 12 ay önce
Ozel hastaneler sahibi bakan efendinin hastaneleri para basiyor, doktorlar da oraya kosuyor! Normaldir!
TROL 12 ay önce
Senin görevin aldığın maaşın hakkını vermek sanırım sürekli devleti hükümeti karalayarak iftira atarak kimseyi kandıramazsın
eskidendi 12 ay önce
devlette ödemeler bitti gitti. kim alıyor kime dönüyor bu paralar
DR 12 ay önce
şuan sosyal medya platformlarında mhrsden randevu bulamamak tartışılıyor. gelinen sürecin sonunda sağlık çalışanları maddi ve manevi olarak çok yıprandı. son toplu sözleşmede hekimler dışarıda bırakılarak ek ödemelere zam yapıldı. çalışma koşullarındaki zorluklar devam ediyor. bir şeylerin iyi olacağına yönelik umut bitti. kendi hastanemde birçok hekim arkadaşım istifa etti. sonuç mhrsden randevu bulamamak. bu da artık vatandaşın sorunu.
ABBAS 12 ay önce
Sağlıkta sistem 2001 bir yıl ve öncesine döndü doktorlar devlette çalışırken özelde de çalışıyor şuanda bir başı boşluk var olabilirmi
Katılıyorum 12 ay önce
Dr ların özelleri kapatıldı da ne oldu değişen ne özel hastanelerde vatandaşın cebi soyuluyor ama hala vatandaş memnun düzen kurulmuş özeller kazanıyor dr muayene açsın en azından döner sermayesini kesin en azından yardımcı personelde kırıntılarla yetinmek zorunda kalmaz dr larda mutlu olur diğer saglik personeli de ama yok bu yapılırsa yandaş özel hastaneler patlar her kes cebi doldurmanın peşinde bizde birbirimizi yiyip duruyoruz.
27
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?