Sağlık Müdürlüğünde Baba - Oğul Başkanlar Haberlerine Konu Olan Başkan’dan Sitemize Özel Açıklamalar!

Kilis Sağlık Müdürlüğünde Başkan Yardımcısı olarak sözleşme imzalayan Dr. Mehmet ÖZTİN’le ilgili yerel basında çıkan haberlerden sonra yaptığımız haberin ardından Başkan Mehmet ÖZTİN’den saglikpersonelihaber.net sitemize özel açıklamalar geldi.

Gündem 19.12.2019, 17:01 20.12.2019, 14:21 Güler Sağlam
Sağlık Müdürlüğünde Baba - Oğul Başkanlar Haberlerine Konu Olan Başkan’dan Sitemize Özel Açıklamalar!

15 Aralık’ta yaptığımız "Kilis Sağlık Müdürlüğünde Baba - Oğul Başkanlar Görevde! Liyakat Yerlerde!" haberimizin ardından hakkında çıkan iddialarla ilgili olarak saglikpersoneliHABER.net sitemize özel açıklamalarda bulunan Dr. Mehmet ÖZTİN, yerel basında çıkan haberlerde yaşının 23 olduğu ve ilk görev yeri olarak burasının gösterilmesine ve liyakatsız şekilde atandığı yönündeki iddialara cevap verdi. 

5 AY SURİYE’DE GÖNÜLLÜ GÖREV YAPTIM!

Başkan Dr. Mehmet ÖZTİN, hakkında çıkan iddialarla ilgili olarak, 32 yaşında olduğunu, parayla yerel basının hakkında asılsız haberler yaptığını, doğma büyüme Kilisli olduğunu söylerken, Kamu’da ilk görev olarak Başkan Yardımcısı olarak sözleşme imzaladı haberlerinin asılsız olduğunu, 5 senelik doktorluk geçmişi olduğunu, eğitiminin bir kısmını yurtdışında aldığını söyledi. 5 aydır Suriye’de gönüllü Doktor olarak çalıştığını söyleyen Dr. ÖZTİN, daha öncesinde 112 Başhekimliği görevinde bulunduğunu da sözlerine ekledi. 

BABAMIN BAŞKAN OLMASI İLE BENİM BAŞKAN OLMAM ARASINDA BİR BAĞLANTI YOK!

Babam Destek Hizmetleri Başkanı, ben Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısıyım ama  Babamın Başkan olması ile benim Başkan Yardımcısı olmam arasında herhangi bir bağlantı bulunmuyor diyen ÖZTİN, “göreve geldiğim Başkanlık hiçbir doktor tarafından istenmeyen bir Başkanlık. Çoğu doktor’a Başkan Yardımcılığı teklif edildi ancak kabul eden olmadı. Çünkü Müdürlük işlerini hekimler arasında pek seven olmaz. Kaldı ki maaş yönünden de bu görevin maaşı daha düşüktür.” dedi. 

GÖREV TEKLİF EDİLDİ BENDE KABUL ETTİM

Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet ÖZTİN, “Müdürlük tarafından Başkan Yardımcılığında Doktor ataması yapmak istemeleri, başka hiçbir doktorun da bu görevi kabul etmemesi üzerine, bana gelen Başkan Yardımcılığı teklifini kabul ettim. Kimsenin istemediği bu konumu, pozisyonu bana gelen teklif üzerine kabul ettim.” dedi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Sözlerine devam eden Dr. ÖZTİN, “Babam Kilis’lidir, 30 yıllık Kadın Doğum Uzmanıdır. Her Cuma ücretsiz muayene hizmeti veren bir hekimdir. Kilis halkı tarafından çok sevilen Babamla, benim Başkan olmam arasında herhangi bir bağlantı bulunmamaktadır.” dedi.

SÖZCÜ GAZETESİNE HABER OLDU!

Sözcü'den Ali Ekber ERTÜRK'ün haberine göre Kilis AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gönül Öztin'in eşi Erşan Öztin, Kilis İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanı, 5 yıllık doktor oğlu Mehmet Öztin ise Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı yapıldı. Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Öztin, “Eşimin de oğlumun da atanmalarında her şey yasal. Sıkıntı, benim Kadın Kolu Başkanı olmam. Hiçbir torpil yok” dedi.

Eşinin 65 yaşını bitirdiğini ve rapor almak kaydıyla 70 yaşına kadar çalışabileceğini dile getiren Öztin, “Benim eşim de sağlık raporunu aldı. Destek Hizmetleri Daire Başkanı olarak görevine devam ediyor. Eşim, kadın doğum uzmanı. Ricayla Destek Hizmetleri Başkanlığı'na gelen bir insan” diye konuştu. Erşan Öztin, AK Parti Belediye Meclis üyeliği ve Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı da yapıyor. 5 yıllık doktor olan oğlu Mehmet Öztin'in ataması için ise Gönül Öztin, şu açıklamayı yaptı:

‘BAKANLIK ONAYLADI'

“Oğlum 1987 doğumlu, 5 yıllık doktor. 2 yıl 112'de başhekimlik yaptı, 5 ay El-Bab'ta gönüllü çalıştı. Kilis'e geldi. Sözleşmeler yenilenirken, doktor atanması gereken yerlere müracaat etti. Bakanlık tarafından onaylandı. Oğlum atandığı Başkan Yardımcılığı'na doktor bulamadıkları için geldi.”

YASAL UYARI: Yayınlanan haberin tüm hakları SaglikPersoneliHaber.Net'e (www.saglikpersonelihaber.net) aittir. saglikpersonelihaber.net biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal işlem uygulanacaktır.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
SELİMCAN 2 2 yıl önce
He He tamam inandık ????????
Zeugma 2 yıl önce
Bari yalan konusmasaniz maaşı aynıymış kimse istememiş . Maaş bordrolarını da gostersene sana zahmet
İnanmadı. 2 yıl önce
Allah Allah demek ki her ikisinin de aynı il sağlık müdürlüğünde başkan ve başkan yardımcısı olması tamamen tesadüf olmuş. Dünya çok küçük derler ya aynen doğruymuş. Aynı müdürlükte biri başkan diğeri başkan yardımcısı, kader kısmet işte o da gelip sizi bulmuş. Tesadüf işte böyle bir şey.
Musa 2 yıl önce
Bakanlıkta genel müdür de olur.Kabul eden yok ki
Murat 2 yıl önce
Ben kilisliyim sağlık çalışanıyım iki hocayıda tanırım beraber de çalıştım tertemiz insanlar kilise roketler düşerken iki sene önce bütün doktorlar kaçtı şehirde doktor kalmamıştı ama hem mehmet hem ersan hoca gitmediler kaldilar hocanin dedikleride tamamen dogru herkes alya uzman ya aile hekimi yöneticiliği kimse kabul etmiyor ki etseler bile bu şehrin savaş zamanini gormus suriyelisini bilen taniyan daha iyi bir insan yok kim olacaktı bukadar emeğe karşılık mehmet reyhanlı gibi kendisini gazeteci sanan satılık o cocugunun teşekkürü bu haber oldu bu insanlara
a 2 yıl önce
millette keriz yedi bunu
ya bari milleti enayi yerine koymayın
yaptık deyin geçin susun
memur 2 yıl önce
::))))))
9
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?