Sağlık Memurunu 'Erkekten Hemşire mi Olur' Diyerek Otobüsten İndiren Şoför'e Soruşturma Açıldı!

İBB, “Erkekten hemşire mi olur?" diyerek sağlık görevlisini otobüsten indiren özel halk otobüsü şoförü hakkında, soruşturma başlattı. Kaynak: Sağlık görevlisini 'Erkekten hemşire mi olur' diyerek otobüsten indiren şoför hakkında soruşturma başlatıldı

Gündem 02.04.2020, 12:52 Güler Sağlam
Sağlık Memurunu 'Erkekten Hemşire mi Olur' Diyerek Otobüsten İndiren Şoför'e Soruşturma Açıldı!

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hemşire olarak görev yapan Tolgahan Karadaş, önceki gün  Alibeyköy’de bindiği özel halk otobüsünden, “Erkekten hemşire mi olur?" denilerek şoför tarafından araçtan indirildiğini iddia edilmişti.

TIKLAYIN

Kendilerine coronavirüs salgın hastalığı ile mücadele kapsamında sağlık çalışanlarının toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanması hakkı verildiğini söyleyen Tolgahan Karadaş, yaşadıklarını kamuoyu ile paylaştı.

Soruşturma başlatıldı

İstanbul Büyükşehir Belşediyesi (İBB) yetkilileri, konuyla ilgili olarak şoför hakkında bir tahkikat başlatıldığını açıkladı.İBB tarafından yapılan açıklamada, “Şoförün ifadesi alınıyor, özel halk otobüsünde kamera var ise kayıtlar izlenecek." dedi.

"Hiç görmediğim bir kart'' 

Yetkililer, şoförün ilk ifadesinde, söz konusu yolcuyu durak harici aldığını, kendisine o güne kadar hiç görmediği bir kart gösterdiğini bunun  üzerine aralarında tartışma çıktığını söylediğini belirttiler.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?