Sağlık Çalışanları Dışında Toplu Taşıma Herkese Ücretsiz!

Toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanmayı düzenleyen kararda değişiklik yapıldı. Yapılan değişikliğe göre, jandarma ve sahil güvenlik personeli de toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanacak

Sağlık Çalışanları Dışında Toplu Taşıma Herkese Ücretsiz!

Toplu taşıma hizmetlerinden kimlerin ücretsiz yararlanabileceği 2002/3654 sayılı Kararla belirlenmiştir. Kararın ilgili maddesi şu şekildedir:

"Belediyeler ile bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşım hizmetlerinden faydalanmayla sınırlı olmak üzere eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı personeli, emniyet hizmetleri sınıfı personeli, T.C. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan postacı ve dağıtıcılar ile basın kimlik kartı sahipleri, belediyezabıtası kadrosunda görev yapan personel bu konuda yeni bir düzenleme yapılıncaya kadar 08/01/2002 tarihli ve 4736 sayılı Kanunun 1 inci maddesinin birinci fıkrası hükmünden muaftır. "

Bu kararda, 9 Mayıs 2020 tarihi itibariyle değişiklik olmuştur. Resmi Gazetede yayımlanan karara göre; jandarma hizmetleri sınıfı ve sahil güvenlik hizmetleri sınıfında çalışanlar da, toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilecek. Ancak uygulama sadece belediyeler tarafından veriln toplu taşıma hizmetleri için sınırlı olacak. Dolaysıyla uygulama BaşkentrayMarmaray ve İzban seferlerini kapsamamaktadır.

TIKLAYIN

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA 31 MAYIS'A KADAR TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ

24 Mart 2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan kararla, sağlık personeline 31 Mayıs 2020 tarihine kadar, Başkentray, Marmaray ve İzban dahil tüm toplu taşımadan ücretsiz şekilde yararlanma imkanı tanınmıştı.

Sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarından ve kamu ait sosyal tesislerden ücretsiz yararlanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, kamu ve özel sektördeki tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan sağlık personeli, ilgili belediye tarafından karar verilmesi sartıyla belediyeler ve baglı kurulusları ile bunların kurdukları birlik, muessese, isletme ve sirketlerce yurutulen toplu tasıma hizmetlerinden, Baskentray, Marmaray ve Izban seferlerinden 31 Mayıs 2020'ye kadar ücretsiz faydalanacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 15:15

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkçılar
Sağlıkçılar - 4 hafta Önce

Cumhurbaşkanımız sağlık çalışanları için ne yapsak azdır diyor ama gel gör ki imzasıyla yayınlanan bu yasa da sağlık çalışanlarını eklemek çok mu zordu

Yağmur kılıç
Yağmur kılıç - 4 hafta Önce

Sendikalardan istifa etmek için neyi bekliyorsunuz?

Sağlıkçılar
Sağlıkçılar - 4 hafta Önce

Bu ayıp önce hükümete sonra sendikalara yeter .geçici çözümlerle razı olunursa ağzımıza 3 aylık bir bal çaldılar o kadar herkes süs pus oldu

Sağlıkçılar
Sağlıkçılar - 4 hafta Önce

Nerede sağlık bakanı nerede sendikalar bu tabloya verilecek bir cevabınız var mı saglikcilara verilseydi bu hak devlet batarmiydi

Saglik
Saglik - 4 hafta Önce

Hükumetin politikası saglikcilari ezip vatandaşlardan oyları toplamak siz bunu anlamamaya devam edin sendika vs vs vs hikaye covid salgını bile ise yaramadıysa yapacak bisi yok tavandan ödeme falan bunlar sadece vatandaşa bak biz sağlıkçılara yuz de yuz zam yaptık ortamı oluşturmak hepsi bu....

Sağlıkçılar
Sağlıkçılar - 4 hafta Önce

Güzel haber bu çıktığı TBMM ne külliye ye siyasi partilere sağlık bakanlığına göndermek lazım bastırıp sokak sokak dağıtmak lazım herkes görsün bilsin diye bu ayıbı herkes görsün diye

Ece su
Ece su - 4 hafta Önce

Ben sağlık çalısanıyım günlük 10 tl otobüse vermek beni fakir etmez senide zengin etmez.. bana ücretli ucretsiz gidip gelmek lazım değill bana ailemi görmek onlara birkez daha dünya gözüyle bakmak istiyorum ben 1 ay dir ailemi görmüyorum gidemiyorum yanlarına bizi iett ucretsiz taşısa ne olur taşımasa ne olur? Bana günlük 10 tl vermek koymaz ama bana hayla ailemi görememek koyar.. sağlık çalisanı olarak sesleniyorum kendi adıma bana ücretsiz İETT lazım değill AİLEM LAZIM!.. ben AİLEMI geride bırakıp ölümü göze alıp mesleğimi bırakmadan calışmaya devam eden biri olarak sesleniyorum sağlık çalısanları ücretsiz gidip gelmiş çok mu? Gerçekten size yük olduysak ÖZÜRDİLERİZZ..????

troya
troya - 3 hafta Önce

hep dışlandık, bununda en büyük sebebi yetkili sendika. bu hassas günlerde sağlık personelinin en popüler olduğu zamanda bile haklarımızı alamıyor. şu anda bizim yerimize öğretmenler olsaydı onların yetkili sendikası eğitim birsen dünyalar kadar hakkı koparmıştı bile. hemşireler gününde devlet müjde verdi ama PTT çalışanlarına, dalga geçer gibi. kusura bakmayın ama o sendikada durduğunuz hergün bu hak yemeler devam edecek. bırakın sendikasız kalın ya da çok seviyorsanız istifa edin 6 sonra yine üye olursunuz ama en azından anlasınlar vazgeçilmez olduklarını.

SIRADAKİ HABER