Sağlık Çalışanları Bakan Koca'nın Aklına Selamlamada Geldi!

Sağlık Bakanı Koca, TBMM’de yaptığı bütçe konuşmasının tamamını muhalefetle tartışmaya ve “başarılarını” anlatmaya ayırdı. Salgının en çok etkilediği sağlık çalışanları ise Koca’nın, “veda selamında” kendisine yer bulabildi.

Gündem 14.12.2020, 16:50 14.12.2020, 16:53 Güler Sağlam
Sağlık Çalışanları Bakan Koca'nın Aklına Selamlamada Geldi!

Koronavirüs salgını sürecinde hem virüs hem de şiddet olayları ile mücadele eden sağlık çalışanlarının, “Covid meslek hastalığı sayılsın” ve “ek ödeme” beklentileri, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın gündeminde yer almadı.

TBMM Genel Kurulu’nda gerçekleştirilen 2021 Yılı Bütçe Teklifi görüşmeleri kapsamında milletvekillerinin karşısına çıkan Koca, salgın hastalık sürecindeki çalışmalarını anlattı. AKP’nin 2023 hedefi çerçevesindeki sağlık hedeflerinden bahseden Koca, birçok alanda Avrupa’dan daha iyi hizmet verdiklerini söyledi. Konuşmasının büyük bölümünü, CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’in “Pahalı ‘test kiti’ alındı” ve “Bakanlık personeline ihale verildi” iddialarına ayıran Koca, kendi sorumluluğunda olan sağlık çalışanlarına yönelik bir açıklama yapmadı.

TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in veda selamlaması için verdiği söz üzerine son cümlelerini sarf eden Koca, bu sırada sağlık çalışanları hakkında konuştu. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin kabul edilemeyeceğini bildiren Koca, “Evinden, eşinden, çocuğundan mahrum bir şekilde hastasının sağlığı için kendi sağlığından geçen bu çalışanlarımızın sık sık şiddete maruz kalması karşısında inanın söyleyecek söz bulamıyorum. Bugün yeniden bir kurtuluş savaşı veriyoruz. Bütün insanlığı tehdit eden bir salgın hastalıktan kurtulma savaşı. Cephede savaş veren sağlık ordumuzun azmini, kararlığını, fedakarlığını ancak yaşayan bilir. Bu ancak milletini, vatanını canından çok seven neferlerinin ruh halidir” dedi.

TIKLAYIN


“ONLAR İÇİN NE YAPTINIZ”

Koca’nın övgüleri sırasında milletvekilleri ise “Sayın Bakan haklarını verin” şeklinde seslendi. Milletvekilleri Koca’ya, “Meslek hastalığı hakkı verin, görev şehidi sayın. Neden şehit sayılmalarına izin vermiyorsunuz? Onlar için ne yaptınız? Onlara sahip çıktınız mı?” dedi. Koca, konuşmasını bu sorulara yanıt vermeden tamamladı.

Birgün

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
Hemşire 2 ay önce
Eskiden nöbet parası yatardı.doner sermaye yatardı.maas yatardı.simdi sadece maaş yatıyor.cebimiz boş.cay parası bulamıyoruz.
Sahtekarlar 1 ay önce
Sağlıkçıları bu kadar saf zannetmeyin 3-5 fitneci yorum yaptı diye kimse yemez bu yalanları birde çay parası bulamıyormuş hı hı aynen öyledir
Saglıkci 2 ay önce
Doktor, hemşire, teknisyen kısacası tüm sağlıkçıların hiçbir kıymeti yok
Pandemide 2 ay önce
Ekonomik olarak sağlık personelini mağdur etmekte...ne bileyim
ünvan 2 ay önce
inşAllah tez zamanda gider........çalışanını ağzına alamayan bakan olur mu
SENDİKANA SAHİP ÇIK İSTİFA ETME 2 ay önce
ARKADAŞLAR SENDİKAMIZ HERŞEYİ ÇÖZECEK NEDEN YETKİLİ SENDİKA YAPTINIZ BU GÜNLER İÇİN (YOKSA ÇİÇEK DAĞITIP MÜDÜRLÜK KOLTUĞU KOVALAMIYOR SENDİKADAKİLER MAAŞLARI14 BİN OLSADA AÇ MEMURUN HALİNİ DÜŞÜNÜR GİBİ YAPIYORUZ)
akın akın 1 ay önce
Ekonomik ve özlük hakları olarak bizi bitirdiniz maalesef
Yorumcu 2 ay önce
Chp iftira üzerine kurulu bir gündem oluşturunca bakan da konuşmasında savunmak zorunda kaldı.
Bence sağlık bakanı başarılı ve yıpratmaya çalışmayın. Biz önceki bakanları ve hükümetleri de biliyoruz. Sağlıkçılar çok daha berbat durumdaydılar.
Saglik personeli 2 ay önce
Bizim burda senin gibilere ÇÜŞŞ derler.
şampiyon 2 ay önce
Sağlık Bakanı fahrettin koca adam gibi adam gerçekten adaam gecesi gündüzü yok. biraz insaflı olun devlet zor durumda siz iki liranın peşine düşmüşsünüz...
sağlıkçı 1 ay önce
evet doğru devlet zor durumda ama nedense konu öğretmen işçi olunca ikramiye tediye vs...ek ders para var durum iyi sağlıkçı adaletli bir döner sermaye veya tek kalemde maaş isteyince bütün kurumların verdiği mülakatsız ünvanlarını isteyince para yok zor durum hepsi sağlıkçıya işliyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?