Merve Hemşirenin Sır Ölümüne Soruşturma Açıldı!

Medicana Hastanesi'nde intihar eden Merve hemşire, geride bir çok soru bıraktı. Şırıngayı ve ilacı hastaneden temin ettiği iddiası 'ihmali' gündeme getirdi. Savcılık soruşturma başlattı.

Gündem 13.02.2020, 13:53 14.02.2020, 11:42 Güler Sağlam
Merve Hemşirenin Sır Ölümüne Soruşturma Açıldı!

Samsun'da hemşire Merve B.'nin (23), eski çalıştığı yer olan Medicana Hastanesi'ndeki  'şırıngalı intiharı' sır perdesini  koruyor. Geride bir çok soru bırakarak ölümü seçen ve işsiz olan Merve B.'nin, neden eski iş yeri olan hastanede intihar ettiği ve şırınga ile ilacı nereden bulduğu ve intihara götüren nedenler Savcılık tarafından çok yönlü araştırılıyor.

Merve Hemşirenin Ölüme Yürüyüşü Mercek Altında! haberimiz için tıklayınız.

Samsun'un Canik ilçesi Yeni Mahalle Şehit Mesut Birinci Caddesi  No: 85'te yer alan Özel Medicana Hastanesi önceki gün 'inanılmaz bir intihar olayıyla' gündeme geldi. Daha önce hastanede hemşire olarak çalışan Merve B., öğle saatlerinde hastaneye geldi. Hastanenin lavabosuna giren Merve B., iki şırınga içerisindeki ilacı, kendine enjekte etti. Hasta yakınlarının bulduğu Merve B. yoğun bakımda yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

CUMHURİYET SAVCILIĞI ÇOK YÖNLÜ SORUŞTURUYOR

Merve B.'nin intiharı sonrası ölümü şüpheli bulunarak, olaya bakan Cumhuriyet Savcılığı tarafından geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı. Genç hemşireyi ölüme götüren intiharın nedeni, nasıl gerçekleştirdiği ve şırınga ile ilaçları nereden temin ettiği çok yönlü olarak inceleniyor. Sağlık İl Müdürlüğü de 'Hastanedeki intihar ile ilgili' idari soruşturma sürdürüyor. Merve B.'nin intiharında 'şırınga ve ilacın teminiyle' ilgili hastanenin ve hastane çalışanlarının bir ihmali olup olmadığı da araştırılıyor. Sosyal medyada ve bazı internet gazetelerinde 'konuyla ilgili de bir çok iddia gündeme getirildi'.

TIKLAYIN

GENÇ HEMŞİRE İNTİHAR ETTİ İŞTE GERİDE KALAN SORULAR

23  yaşında  ölümü  seçen hemşire Merve B.'nin, Medicana Samsun Hastanesi'nde çalışan hemşire arkadaşını ziyarete gittiği sırada, hastane tuvaletinde canına kıydığını ve Samsun'daki bazı özel hastanelerde  kısa  süreli olarak çalıştığı, bu nedenle bunalımda olduğu öne sürüldü. Kimi ziyaret etti ve 'şırınga ile ilacı nereden buldu' soruşturuluyor.  Bir başka iddia ise, bir süredir işsiz olan Merve B.'nin ameliyathanede çalışan arkadaşı ile görüştükten sonra, oradan gizlice aldığı  bir maddeyi  tuvalette kendisine enjekte ettiği yönünde. Bir başka iddia ise, Samsun'da özel bir hastanede çalışırken işten çıkartılan hemşire Merve B. başka bir  hastaneye girdi ve yeni işe başladığı hastaneden de çıkartılınca bunalıma  girdi.  Medicana Hastanesi'ndeki arkadaşlarını ziyaret ettikten sonra ecza dolabından bazı ilaçları aldı ve hastane tuvaletinde canına kıydı. Bu iddialar ile ilgili  hastanedeki tüm  kamera kayıtları  da incelemeye alındı.

GENEL MÜDÜR: HASTANEYE GELMİŞ KİMSENİN HABERİ YOK 

Acı olayla ilgili soruşturma sürerken, genç hemşirenin babasının eski polis, abisinin de özel harekat polisi olduğu öğrenildi. Merve hemşirenin intiharı öncesi 'hastanede arkadaşlarını ziyaret ettiği' öne sürülürken,  Medicana Hastanesi Genel Müdürü Güner Armutlu, yaşanan intihar olayı nedeniyle büyük üzüntü yaşadıklarını söylemiş ve "Hastaneye gelmiş. Kimsenin haberi yok. Lavaboda bir hasta yakını tarafından baygın bulunmuş. Yanında kendine enjekte ettiği ilaçlar bulundu" demişti. 

Medicana Hastanesi açıklama yaptı 

Özel Medicana Hastanesi'de konu ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "Medicana Samsun Hastanemizde ,  yaşanan elim bir  intihar vakası bizleri derinden üzmüştür. Daha önce hastanemizde çalışmış ve yaklaşık 1 yıl önce ayrılmış genç bir hemşire arkadaşımız intihar ederek yaşamına son vermiştir. Durum tespit edilir edilmez, gereken tüm yoğun tıbbi müdahale yapılmış ancak sonuç alınamamıştır.Konu ilk andan itibaren adli mercilerle paylaşılmış, hali hazırda adli makamlarca  süreç ve soruşturma takip edilmektedir.  Konuyu biz de adli makamlar aracılığı ile yakından takip ediyoruz." Zekeria FIRAT

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?