Merve Hemşirenin Ölüme Yürüyüşü Mercek Altında!

Medicana Hastanesi'nde intihar eden Merve hemşirenin intihar öncesi hastane içinde geçirdiği her an incelenmeye alındı. Kimlerle görüştü, hangi birimlere girdi ve intihar ettiği lavaboya gidişinin kamera kayıtları inceleniyor.

Gündem 14.02.2020, 11:37 14.02.2020, 11:45 Güler Sağlam
Merve Hemşirenin Ölüme Yürüyüşü Mercek Altında!

Samsun'da eski çalıştığı yer olan Medicana Hastanesi'nde yaşamına son veren ve 'sırlarıyla' ölüme giden hemşire Merve B.'nin (23), 'hastane lavobasındaki şırıngalı intihara' giden yolu adım adım  kamera kayıtlarından taranıyor. 

Merve Hemşirenin Sır Ölümüne Soruşturma Açıldı! haberimiz için tıklayınız.

TIKLAYIN

Geride bir çok soru bırakarak, intiharı seçen ve işsiz olan Merve B.'nin, ölüm nedenini belirlemeye çalışan Cumhuriyet Savcılığı, çok yönlü olarak sürdürdüğü soruşturmasında, 'hastaneye geldiği andan itibaren' intiharına kadar uzanan süreyi mercek altına aldı. Samsun'u derinden üzen hastanede intihar olayına bakan Cumhuriyet Savcısı'nın, Sağlık İl Müdürlüğü ile de temasta bulunarak, soruşturma kapsamında bilgilerine başvurduğu öğrenildi. 

SORUŞTURMA DERİNLEŞTİ

Soruşturmayı derinleştiren Savcılık ve polis eski iş yeri olan hastanede, şırınga ile ilacı nereden bulduğu, intihara götüren nedenleri, kimlerle teması olduğu ve hangi birimlere girdiğini adeta adım adım izleyerek, ihtiharın sırrını çözmeye çalışıyor. Eski çalışma arkadaşlarının da ifadelerine başvurulduğu öne sürülürken, Samsun Valiliği ve İl Sağlık Müdürü'nün otopsi ve soruşturma raporunu beklediği, bu rapora göre 'hastane hakkında idari soruşturma açılıp açılmayacağını belirleyeceği' belirtildi. Hastanenin eski çalışanı olması nedeniyle şu an için 'bireysel bir adli vaka olarak' değerlendirildiği ifade edildi. 

Cumhuriyet Savcılığı'nın araştırdığı konularının başında, Merve B.'nin hastaneye niye geldiği, kimlerle temas kurduğu ve onu intihara  sürükleyecek bir neden olup olmadığının yanı sıra, şırınga ve ilacı nereden bulduğu geliyor. Kamera kayıtlarında yapılacak inceleme sonrası soruşturmanın yönü de ortaya çıkacak. Medicana Hastanesi Genel Müdürü Güner Armutlu ise korkunç intiharın olduğu ilk gün gazetemize yaptığı açıklamada, "Hastaneye gelmiş. Kimsenin haberi yok. Lavaboda bir hasta yakını tarafından baygın bulunmuş. Yanında kendine enjekte ettiği ilaçlar bulundu" demişti.  

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?