PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Memurun Sakal Tıraşı Zorunluluğu Danıştay İptal Etti Ama Hukuk Mevzuat Genel Müdürlüğü Yönetmeliği Güncellemiyor

Cumhurbaşkanlığı Hukuk ve Mevzuat Genel Müdürlüğü, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu kararıyla iptal edilen sakal tıraşı olma zorunluluğunun dayanağı maddeyi mevzuat.gov.tr bilgi sisteminde düzeltmiyor.

Gündem 20.07.2022, 05:02 21.07.2022, 04:14 Cansu Polat
Memurun Sakal Tıraşı Zorunluluğu Danıştay İptal Etti Ama Hukuk Mevzuat Genel Müdürlüğü Yönetmeliği Güncellemiyor

Mevzuat Bilgi Sisteminin güncellenmesinden sorumlu Kurum olan Cumhurbaşkanlığı Hukuk ve Mevzuat Genel Müdürlüğü, kamu personelinin mevzuattaki son durumları ve güncel bilgileri takip ettiği mevzuat.gov.tr’den sakal düzenlemesini güncellemiyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin kılık kıyafetine dair yönetmeliğin 5. Maddesinde, Danıştay İdari Davaları Kurulu kararına rağmen hala “her gün sakal tıraşı olunur ve sakal bırakılmaz” hükmü yer alıyor.

Sakal Kesmeyen Memura Hala Disiplin Soruşturması Açılıyor

Cumhurbaşkanlığı Hukuk ve Mevzuat Genel Müdürlüğü’nün mevzuat.gov.tr’de güncelleme yapmamasından kaynaklı özellikle taşla birimlerinde sakalını kesmeyen memurlara soruşturmalar yapıldığı ve personel üzerinde baskı kurulduğu ileri sürülüyor.

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, memurun sakal tıraşı olma zorunluluğunu iptal ettiği kararı 2020/624 sayılı karar numarasıyla Danıştay web sitesi üzerinde yayınlamıştır.

Yorumlar (6)
ahmet 1 ay önce
Kulağı küpeli,heryeri döğmeli,saçların bayan görünümünden farksız olan, memur görünümlü zibidilerin sayısı bayağı bi arttı
SANANE 3 hafta önce
sanane
Erkek Adam 1 ay önce
Kardeşim bayanlar nasıl güzel göründüklerini düşünüyorsa o şekilde giyinip makyaj yapıp işe geliyorlar. Bazı erkekler de sakallı veya uzun saçlı yakışıklı göründüklerini düşünüyorlar. Bayanların kendi beden görünüşleri üzerindeki tasarrufları kendilerine aitken erkeklerinki neden devletin tasarrufuna alınsın ki. Bu çifte standarttır. Üstelik saç ve sakal vücudun bir parçası. Makyaj veya takı malzemeleri gibi dışarıdan getirip vücuda eklenen birşey değil
Emekli Can 1 ay önce
Memuriyet inde cılkını çıkarttılar sakallı memuru sortearımı belli değil
hrkn 3 hafta önce
sakalla soytarılıgın ne alakası war... kanunda dersinki "her hafta en az 1 defa sakal traşı olunur" dersin, kimse uzun sakal da bırakamaz ama tamamen de kesme zorunlulugu kalkar.
ahmet 1 hafta önce
ulan ahmet hıyarı zibidi seni doğuran anandır.
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?