Hastanedeki Ses Kayıtlarıyla İlgili Gerekenler Neden Yapılmıyor?

Hastanede ortaya çıkan ses kayıtları haberleri hakkında ortaya çıkan skandal durum sonrasında yetkililerden olayla ilgili gereken adımların atılmaması tartışma konusu oldu.

Gündem 15.09.2021, 13:28 15.09.2021, 13:50 Zeynep Elmalı
Hastanedeki Ses Kayıtlarıyla İlgili Gerekenler Neden Yapılmıyor?

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ortaya çıkan ses kayıtları haberleri hakkında basın açıklaması yapan Türk Sağlık-Sen, ortaya çıkan skandal durum hakkında yetkililerden olayla ilgili gereken adıların atılmasını istedi. 

Konu ile ilgili basın açıklaması yapan Türk Sağlık-Sen, şu açıklamalarda bulundu: "Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde iddia edilen olaylarla ilgili bugüne kadar ne bir yalanlama yapılması ne de bir soruşturma açılmaması herkesi derin endişeye sevk ediyor. 

Bir whatsapp grubunda yapılan bir paylaşımda Hastanede çalışan Sağlık çalışanları ile ilgili ağıza alınmayacak hakaret ve küfür içeren konuşmalarını yanlışlıkla fakültenin whatsapp gruplarında paylaşıldığı, sonra fark edip gruptan kendilerinin kaydettikleri ses kaydını sildikleri, ancak ses kaydının ve içeriğinin tüm personel tarafından dinlendiği bilinmektedir.

Burada daha vahim olan olay ise, tüm yaşananları Üniversitenin Rektörünün ve Yönetiminin de bildiği, ancak ilgililer hakkında her hangi bir işlem yapılmadığı geçen zaman içerisinde görülmüştür.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Pandemi döneminde canla başla mücadele ortaya koyan sağlık çalışanlarına yönelik bazı idarecilerin yaptıkları kötü muameleler nedeniyle nasıl görevlerine son verildiğini İzmir ve Antalya’daki olaylarda gördük.

Kahramanmaraş’ta ise bir sessizliğe bürünülmesini anlayamıyoruz. Üniversite yönetiminin bu konuda neden gereğini yapmadığını sadece biz değil bütün Kahramanmaraş kamuoyu bekliyor.
Ayrıca Pandemi döneminde hayatlarını riske atarak görev yapmaya çalışan KSÜ Tıp Fakültesi çalışanları hak ettikleri desteği alamamışlardır. Covid-19 ek ödemelerinde çalışanlar mağdur edilmişlerdir. Tıp Fakültesi Hastanesinde çalışanların emeğinin korunması, hakkının ödenmesi gerekirken nelerle uğraşıldığını görmek, hastanenin iddialarla çalkalandığını bilmek ve tüm çalışanların bu meseleler hakkında konuştuğunu görmek çok acıdır.

Bu durum mutlaka düzeltilmeli, hastanenin üzerinden iddiaların gölgesi kaldırılmalı, gerçekler tüm yalınlığıyla ortaya konulmalı ve gereği yapılmalıdır.

Üniversite hastanesi İlimizin güzide kurumlarından biridir. Biz Türk Sağlık-Sen olarak sorumlu sendikacılık anlayışımız gereği uyarımızı kamuoyu önünde yapıyoruz. Gereğini bekliyoruz.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?