Hastanede Mesai Başlangıç Saati Tartışmaları!

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi’nde, personelin çocuklarını okula rahat bırakmaları için uygulanan hastanede mesainin sabah bir saat geç başlaması tartışmaları da beraberinde getirdi. Hastanenin işleyişinde aksaklıklar oluşturduğu eleştirileri gelirken hastaneye gelen vatandaşlarda mağdur olduklarını dile getiriyorlar.

Hastanede Mesai Başlangıç Saati Tartışmaları!

Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi’nde görev yapan personele, kampüs içerisinde eğitim alan çocuklarını okula bırakma izni verilmesi hastanenin işleyişinde aksaklıklara neden oluyor.

Bazı personelin bu izinle mesaiye bir saatgeç başlaması, başta hastalar olmak üzere diğer hastane personelini sıkıntıya düşürüyor.

TIKLAYIN

Normalde sabah saat 08.00´da başlayan ve 17.00´da biten mesai, yönetim tarafından verilen şifahi izinle 09.00´da başlayıp, 17.00´dan daha erken bitiyor.

Personelin mesaiye geç başlaması, nöbet devredecek personelin bir saat fazla çalışmasına veya 08.00´da hastaneye gelen hastaların mağdur olmasına neden oluyor.

Birçok randevulu hasta bu nedenle bir saat fazladan beklemek zorunda kalıyor.

Edinilen bilgiye göre yönetim tarafından bu izinlerin resmi yazı ile değil şifahen verildiği öğrenildi.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER