Hastanede Lazımlık Skandalı! Başhekim Almıyor Hastalar Mağdur Ediliyor!

Covid salgını nedeniyle yakın takip edilmesi gereken hastalar için yataklı servisten yoğun bakıma çevrilen hastane katında 10 oda da tuvalet bulunmuyor. Hastaların Bez kullanması gerektiği hatta hemşire ile yardımcı sağlık personelince hastaların alt bezlerinin temizlenmesi istenmesi büyük tepki çektiği iddia ediliyor.

Gündem 12.11.2020, 11:09 12.11.2020, 11:49 Güler Sağlam
Hastanede Lazımlık Skandalı! Başhekim Almıyor Hastalar Mağdur Ediliyor!

Covid salgını nedeniyle ile yakın takip edilmesi gereken hastalar için Ordu Devlet Hastanesinin 4 ve 5. kati 1. derece yoğun bakıma çevrildi. Ancak deyim yerinde ise hastaların gideceği tuvalet yok.

Solunum makinesi olmayan bu yoğun bakımda yakın-takip edilmesi gereken solunum sıkıntısı olan hastalar yatırılıyor. Bu hastaların bir kısmı yatalak iken büyük kısmı yürütebilen hastalardan oluşuyor.

Buraya kadar her şey normal ancak yataklı servisten yoğun bakıma çevrilen her katta 3 özel odanın kendisine ait tuvaleti var iken diğer 10 odada tuvalet yok . Servis ortasında bulunan ortak tuvalet kullanılıyordu ancak Covid yoğun bakıma çevrilince bu iki servis hastaların ortak tuvaleti kullanmasına başhekimlikçe izin verilmediği ileri sürülüyor. Hatta hastalara tuvaletlerini bezlerine yapmaları ve hemşire ile yardımcı sağlık personelince hastaların alt bezlerinin temizlenmesi istenmesi iddiası doğru ise bu durum çok vahim bir hadise.

TIKLAYIN

Yatalak hasta için bu durum kabul edilebilir ancak ayakta dolaşabilen bir kişiye tuvaletini altına yap demek ne kadar onur kırıcı ve zor bir durum olduğu ortada.

Lazımlık bile yok

Esas skandal ise şu iddia ki inşallah doğru değildir. Lazımlıklı sandalye alınması için defalarca doktorlar ve çalışanlar talepte bulunmasına rağmen bu alımın yapılmaması iddiasının gerçek olmamasını ve başhekimin de bu lazımlıklı sandalyeyi aldığını umut ediyoruz. Eğer halen bu lazımlıklı sandalyeyi başhekim Atilla Gürgen alamadı ise biz gazete olarak lazımlıklı sandalyenin alınması için yardımcı olabileceğimizi belirtmek isteriz.

Hayat Gazetesi

Yorumlar (3)
Seyfi Kartalkuşunu 3 hafta önce
Başhekimin koltuğunu kullansınlar.
yalnız kurt 3 hafta önce
IĞDIR DEVLET HASTANESİNDE MALZEME YOKLUĞUNDAN ANJİYO HİZMETİ VERİLMİYOR.
lazımlık lazım değil 1 hafta önce
Haberi yapan arkadaşlar yoğunbakımlardaki uygulamaların nasıl olması gerektiği hakkında bilgi sahibi değiller anlaşılan :)
2
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?