Hastanede Esnek Mesai Huzursuzluğu!

Darıca Farabi Hastenesi’nde sağlık çalışanları esnek çalışma saatlerine geçilmesi sonrasında düzenli bir çalışma sistemi istiyor. Sağlık çalışanları arasında 80 saate varan farklı mesai sisteminin düzeltilerek eşit şartlarda çalışmak istediklerini ifade ettiler.

Gündem 30.04.2020, 22:06 03.05.2020, 09:55
Hastanede Esnek Mesai Huzursuzluğu!

Kocaelikoz.com'da yer alan habere göre, Sağlık çalışanları Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastenesi’nde esnek çalışma saatlerine geçilmesi sonrasında mesailerin dağıtımları konusunda adaletsizlik yapıldığını ifade ettiler. Sağlık çalışanları bu durum için Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanlığına dilekçe ile başvurdu.

Çalışanlar bir kısım çalışanın 80 saat bir kısım çalışanın 96 saat, bir kısım çalışanın 104-112 saat çalışmaları mevcut olup 144 ve 168 saat gibi mesailer yazıldığını ifade ettiler. Özellikle 144 saat, 152 saat ve 168 saat mesai yazılan sağlık çalışanları bu duruma isyan ederek 80 saat çalışan kişiler arasında ciddi bir saat farkı olduklarını ve bu durumun düzeltilmesi istediklerini ifade ettiler. Sağlık çalışanları bu durum için Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanlığından yardım istediler.

TIKLAYIN

Kaynak:https://www.kocaelikoz.com/guncel/darica-farabi-hastanesi-nde-mesai-adaletsizligi-h65710.html

Başhekim: Hastanemize Karalama Kampanyası Yapıyorlar! haberi için tıklayınız

Yorumlar (1)
Abc 7 ay önce
Aynı sorun bizim hastanede var .yorumlar vicdana kalmış .
10
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?