Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi'nde Anestezi Doktorlarından Eylem!

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde asistan doktorun boğazının kesilmesi olayıyla ilgili Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi Anestezi uzmanlarının acil ameliyatlar dışında ameliyatlara girmeme eylemi yapacakları iddia edildi.

Gündem 17.10.2019, 03:01 17.10.2019, 11:20 Güler Sağlam
Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi'nde Anestezi Doktorlarından Eylem!

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde fizik tedavi biriminde görevli asistan doktor Kadir Songür (24), hastası B.K. tarafından şah damarına yakın bölgede boynundan jiletli saldırıya uğramıştı. 

ANEZTEZİ UZMANLARINDAN EYLEM

Bu yaşanan olaydan sonra Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi'nde görev yapan aneztezi uzmanları yarın acil ameliyatlar dışında ameliyata girmeme eylemi yapmaya karar verdi.

Bu Ülkede Boğazına Jilet Atılan Doktor Var! haberimiz için tıklayınız.

TIKLAYIN

İzmir’de Hastanede Dehşet! Hasta Sağlık Çalışanının Boğazını Kesti! haberimiz için tıklayınız.

BAŞKAN EKREM ÖZDEMİR AÇIKLAMA YAPTI

Sağlık Sen İzmir 2 No'lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, "Sağlık çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen olarak Bakanlığımıza ve diğer ilgili birimlere sağlıkta şiddetin önlenmesine yönelik paylaştığımız önerilerin dikkate alınması gerektiğini bir kez daha, ısrarla yineliyoruz. Hukuki düzenlemelerin, geliştirilerek uygulanmasını ısrarla talep ediyoruz. Doktor arkadaşımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, doktorumuza saldıran kişinin, hak ettiği cezayı alması anlamında her türlü hukuki desteği vereceğimizi buradan ifade ediyorum. Sağlıkta şiddet aynı zamanda kamu hizmetine karşı yapılmış bir eylemdir. Sağlık çalışanına şiddet topluma karşı yapılmış utanç verici bir durumdur. Halkımızın şiddete uğrayan sağlık çalışanlarının yanında olma ve şiddet uygulayanları toplumdan tecrit etme noktasında duyarlılığa çağırıyoruz. Başta Sağlık Bakanlığı ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olmak üzere, sorumluluk sahibi konumundaki her kurum ve kuruluş bu yönde gerekli adımları atmalı, müeyyideleri hayata geçirmeli ve şiddetin kökünü kazıyıncaya kadar çalışmalar ciddiyetle sürdürmelidir" diye konuştu.

"HİÇBİR GEREKÇE SAĞLIK ÇALIŞANINA ŞİDDET UYGULAMAYI HAKLI KILMAZ"

Demokratik Sağlık Sen İzmir İl Başkanı Ahmet Doğruyol, "7/24 hizmet veren sağlık çalışanlarına karşı yapılan şiddet artarak devam ediyor. Katip Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bu gün saat 15.10 sularında meydana gelen olayda Fizik Tedavi Asistanımız Dr. Kadir Songür hasta tarafından kesici bir aletle şah damarına yakın bölgeden kesilmesi vahşetin geldiği noktaya anlatma açısından çok önemlidir. Kesici alet bir milim daha kaysa doktor arkadaşımızın şah damarı kesilerek belki de hayatını kaybetmesine sebep olacak. Yıllardır söylüyoruz; sağlıkta şiddet yasası bir an önce çıkartılmalı. Görevi başındaki memura şiddet uygulayan kişi ve kişilere mutlaka hapis cezası getirilmeli. Hiçbir gerekçe sağlık çalışanına şiddet uygulamayı haklı kılmaz. Arkadaşımıza acil şifalar diliyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
0
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?