PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Bayram tatili uzatıldı mi 2022? Tatil 9 Gün Oluyor..

2022 yılı Ramazan Bayram tatili birleşiyor. Hükümete yakın kaynakların belirttiğine göre 2022 Ramazan Bayramı tatilinin son günü olan çarşamba gününden sonra perşembe ve cuma günü tatil edilerek Bayram tatilinin dokuz güne uzatılması planlanıyor.

Gündem 15.04.2022, 21:40 18.04.2022, 22:51 Cansu Polat
Bayram tatili uzatıldı mi 2022? Tatil 9 Gün Oluyor..

Özellikle öğrenci ve çalışanların merakla takip ettiği 2022 yılı Ramazan bayramı tatilinin dokuz güne çıkıp çıkmayacağı konusunda hükumete yakın kaynaklardan çalışanları sevindirecek haber geldi.

Tatilin dokuz güne çıkıp çıkmamasıyla ilgili tatil planları yapan öğrenci ve memurlar, Ramazan Bayramı’nın pazartesi gününe denk gelmesi ile geriye kalan perşembe ve cuma günlerinin tatil olup olmayacağını uzun zamandır merak ediyordu.

Turizimciler tatilin dokuz gün olmasını istiyor

Rusya’nın Ukrayna'yı işgal etmesiyle beraber bu yıl rus turist sayısında ciddi azalma olacağına dikkat çeken turizmciler, ramazan bayram tatilinin uzatılmasıyla yerli turisten bu azalmayı kısmen kapatmaya çalışıyorlar. Turizimciler konuyla ilgili taleplerini Turizim Bakanlığı’na ilettikleri öğrenilirken, turizimcilerin ortak görüşü ise; Ukraynalı ve Rus turist gelmeyeceğini, bunun yerine bayram tatilinin dokuz güne uzatılarak turizim sektörüne fayda sağlanması gerektiği yönünde oldu.


Ramazan Bayram Tatilinin 9 Güne Çıkarılması Çalışmalarında Sona Gelindi- TIKLAYINIZ


Hükumete yakın kaynaklar: Tatili dokuz gün olacak

Hukumete yakın bazı kaynaklar ise turizimcilerin bu taleplerini dikkate alarak ramazan bayram tatilinin dokuz güne çıkarılması için bir çalışma yapıldığını ifade ettiler. Yine aynı kaynaklardan edinilen bilgiye göre tatil konusunda karar mercinde yer alanların bu duruma sıcak baktığı, tatil süresinin uzatılmasıyla ekonomide de bir sirkülasyonu yaratılmasının amaçlandığını ifade ettiler. 

Tatilin uzayıp uzamadığı ne zaman belli olacak

Ramazan bayram tatilinin uzatılması ile ilgili şu ana kadar herhangi bir resmi makamdan açıklama gelmedi. Ancak açıklamanın Ramazan ayının yani Nisan ayının son haftasında yapılacağı dillendiriliyor. Önceki yıllarda da tatil süresinin uzayacağına dair bir takım beklentilerin olumsuz sonuçlanması nedeniyle tatil rezervasyonu yapmayı planlayanların, Ramazan Ayı’nın son haftasını beklemesinde fayda var. Diğer taraftan rezervasyon iptali halinde ücret iadesi yapmayan firmalardan çalışanların mağdur olmaması için kaçınmaları gerekiyor. 

Yorumlar (5)
Op.Dr. Şevket Ergun Güzel 1 ay önce
Haftanın mesai için kalan 2 günü tatil yapilinca sağlık hizmeti bekleyenler mağdur olmuyor mu?
2-3 gün eylem yaptık diye bizi fetöcu ilan edenler duyar kasanlar para için susmaz heralde
Haah 1 ay önce
Çok iyi olur beee tatil iyi gider
Ahmett 1 ay önce
Sağlık çalışanları içinde geçerli mi?indiriyor muyuz kepenkleri.9 gün tatilden hayatımızda bir kere bile olsun faydalanabilecek miyiz.yada millet tatilde biz eşek gibi çalışarak mülafatlandırılacak mıyız.konuya açıklık istiyoruz.bana yoksa kimseye olmasın bencillikte bir yere kadar yeter
Hemşire 1 ay önce
Bayram nöbeti ücretleri ile ilgili örnekleri olan bir haber yapsanız. Misal riskli birimlerde 24 karşılığı ne olacak.
Ahmett 1 ay önce
Hayatımızda bir kerecikte olsa faydalanabilecek miyiz?yada millet tatildeyken biz eşek gibi çalışırken mükafatlandırılacak mıyz?sağlık çalışanının tek mükafatı diğer tarafta mı yoksa.bu tarafta bir günah keçisi ilan edilmediğimiz kaldı da
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?