PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Bakan Koca’dan Yeni Döner Sermaye Yönetmeliği Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kabine toplantısının ardından gazetecilerle yaptığı söyleşide sağlık çalışanlarının merakla beklediği yeni ek ödeme yönetmeliğiyle ilgili tarih verdi.

Gündem 02.08.2022, 12:04 03.08.2022, 08:44 Cansu Polat
Bakan Koca’dan Yeni Döner Sermaye Yönetmeliği Açıklaması

Dün akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında toplanan Kabine toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın mensuplarına Dünya Sağlık Örgütü’nün küresel acil durum ilan ettiği maymun çiçeği virüsü ile ilgili son durum hakkında açıklamalarda bulundu.

Döner Sermaye Yönetmeliği 15 Ağustos'da

Bakan Koca gazetecilere yaptığı açıklamada sağlık çalışanlarının döner sermaye yönetmeliğine ilişkin yönetmeliğin 15 Ağustos 2022 tarihinde devrede olacağını söyledi.

Yöentmelik Hakkında Bilgi Verdi

Maymun çiçeği virüsü ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Koca’nın gündeminde sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik iyileştirmeler de vardı. Koca yönetmelikle ilgili yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Döner Sermaye Yönetmeliği Taslak Halini Kurumlara Gönderdik

Yeni bir yönetmelik hazırladıklarını belirten Bakan Koca, yönetmelikte adaleti temin etmeye, emeğin karşılığını vermeye odaklandıklarını söyleyerek yönetmeliğin taslak halini ilgili kurumların görüşlerine açıldığını aktardı.

15 Ağustos‘ta yönetmeliğin devreye gireceğini söyleyen Sağlık Bakanı Koca “hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın memnuniyeti ile sorunlar daha kolay çözülecek” dedi.

“5 MAYMUN ÇİÇEĞİ VİRÜSÜ HASTASI TESPİT EDİLDİ”

"Şu ana kadar ülkemizde 5 maymun çiçeği virüsü hastası tespit edildi. Bu 5 hastaya filyasyon yapıldı ve yakın çevresi izole edildi. 4 hastamız tamamen iyileşti ve taburcu edildi. 1 hastamız ise izolasyonda. Sağlık durumları iyi, hiç bir sorun yok. Ülkemizde sık görülmemesinin temel nedeni, kapalı ortamda çok yakın ve uzun süreli temasla bulaşmasıdır. Ülkemiz açısından bir endemi ya da küresel anlamda bir pandemi riski taşımamaktadır."

Koronavirüs salgınıyla ilgili Koca, Omicron'un daha bulaşıcı olduğunu ancak ilk varyantlara göre hastalarda daha hafif seyrettiğini belirterek, "Hatırlatma dozlarının yapılmasını şiddetle öneriyorum. Ayrıca özellikle ileri yaştaki vatandaşlarımızı mutlaka korumalıyız" diye konuştu.

Yorumlar (47)
Dr, ilgili. 2 hafta önce
Yönetmeliğin yürürlük tarihi 1 Temmuzmu, 1 Agustosmu yoksa 15 Agustosmu olacak, başlangıç tarihi nedir, bu yönde bir açıklama bekliyoruz.
Xpace 2 hafta önce
1 Temmuz 2022 tarihi itibariyle geçerlidir 15 ağustos denmesinin sebebi temmuz performanslarının ağustos maaşından sonra hesaplanmasıdır. Temmuz performansları Ağustos döneminde hesaplanır ve ödenir. Zaten eski yönetmelik Haziran 2022 sonu itibariyle yürürlükten kaldırıldı.
NE ZAMAN ÖLMEDEN ÖNCE Mİ ALACAĞIZ 2 hafta önce
NE ZAMAN EK ÖDEME ALACAĞIZ SÖYLEYİN
akçalı 2 hafta önce
1 temmuz 2022 itibari ile yönetmelik uygulanacak.
Dr 2 hafta önce
Hemşire atmış, biraz düşünür insan yönetmenligi olmayan bir şey uygulanabilir mi size soruyorum. 15agustosta yönetmenlik çıkacak Eylül ayında cebimize yansıyacak

Hiç kanunun geriye döktü işlendiğini gördünüz mü hic
Hemşire 2 hafta önce
Sen nasıl Dr oldun. 1 temmuz tabiki. 15 Ağustos da devrede diyor. Sen döneri peşin mi alıyorsun. Yoksa Dr değil misin. Çünkü bir Dr bu kadar saçma bir soru sormak. Zeki insanlar ya hani
dr. hakkı 2 hafta önce
15 ağustos ama 2023 olabilir. hangi yıl olduğu yazmıyor. ????
Gih 2 hafta önce
GİH personeli var mı ?
haho 2 hafta önce
sen alaymı ediyon biz kimiz
ceycey 2 hafta önce
Adam kendi adına soru sormuş. Aynı guruptakilerde bunu beğenmiş. beğenmeyenlerim gerekçesi nedir acaba
the doctor 2 hafta önce
15 ağustosda yururluge girer 3 kuruş artışı yüksek vergi dilimi ile geri alırlar.1 ayı da kar belleyip maaşa 15 Eylülde yansır derler falan falan yani...
Biyolog 2 hafta önce
İnanıyoruz ve güveniyoruz sayın bakanım, zaten başka da çaremiz yok
Dolorex 2 hafta önce
Ben söyleyeyim yillardir fiili hizmet verecez dediler Verdikleri fiili hizmet hafta sonu yok tatil günleri yok yillik izin raporlu günler yok 5 yıla 1 yıl verecekleri 15 yila bir yıl oldu Bu da böyle olur heveslenmeyin
Tafarel 2 hafta önce
istifa var, yurtdışı var, özel var... Var oğlu var...
Emrebodur 2 hafta önce
Ne zaman yayınlancak ne zaman alta yapısı kurulacak bu işleri yapan kişiler insan değilmi her gün yönetmelik her gün birşey değişiyor sistem iyice arıza vermeye başladı işin içinden çıkılmaz bir hale geldi.
Sağlık çalışanı mühendis 2 hafta önce
Adaletten bahsedilmiş doktor nasıl bir personelse bizlerde farklı ünvanlarda personelleriniz.belirli ünvanı merkezi bütçeye çekip sabit ödemelerini emekliliğe yansıtıp diğer ünvanlara üvey evlat muamelesi yapmak mı adaletiniz.cumhurbaşkanı ve bakanımızın tüm personel sabit ödemeleri herhangi bir kesintiye uğramadan emekliliğe yansıyacak diye söz vermedi mi?Hekimlerimizin başta olmak üzere tüm sağlık personelinin maaş iyileştirme ihtiyacı ortadadır.Tabi ki hekimlerimize daha fazla artış yapılmalıdır ama diğer sağlık personeli de komik rakamlar ile geçiştirilmemelidir.
att112 2 hafta önce
çok çok yüksek maaş alan yöneticilerin görüşlerini almak bize maddi manevi sıkıntı verir.Sadece ilçe hastanesi müdürü 8/5 geliyor iki nöbet listesi iki makina kontrolü 18 20 bin tl maaş alıyor benle aynı derece ama 2 kademe düşükte.benim gibi çalışanlar ise ne mesaisi belli ne 16:00 sı belli nede 24'ü..üzerine 130 saat fala çalışıp o müdür beye yakın maaşı alıyoruz .siz şimdi buna adalet mi diyorsunuz ..
DR. S. FEZA ÖZDEMİR 2 hafta önce
sende yap götün yiyorsa iki gün sonra göreyim boyunu posunu 24 saat cep telle sıçarsan anlarsın
sağlıkçı 2 hafta önce
hemşire nickli trol sürekli insanlara hakaratvari, zaman zaman trolleme şeklinde rahatsız edici yorumlar yazmakta. moderatörlerin yorum yazma konusuna bir düzenleme getirmesi şart ki böyle salaklara maruz kalmasın kimse.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?