Baba - Kız 112’de Beraber Hayat Kurtarıyorlar!

Doktor Talat Topan ile aynı istasyona hekim olarak atanan kızı Begüm Topan birlikte çalışma imkanı bularak, baba - kız 112’ye gelen ihbarlara beraber koşuyorlar. Meslek hayatının 26. yılında Bayramyeri Acil Sağlık İstasyonu’nda kızıyla çalışma imkanı bulan Doktor Talat Topan çok farklı bir gurur yaşıyor.

Gündem 15.10.2019, 12:08 15.10.2019, 12:47 Güler Sağlam
Baba - Kız 112’de Beraber Hayat Kurtarıyorlar!

Sağlık Bakanlığı tarafından 88. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Mazeret ve Genel Kurası ataması sonucunda Denizli Merkez 1 Nolu Bayramyeri Acil Sağlık İstasyonu’na atanan Doktor Begüm Topan babasının izinden ilerliyor. Babası gibi Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Topan, şimdi de babasıyla aynı istasyonda görev yapmaya başladı.

Doktor Serranur: Babamla Aynı Hastanede Çalışmak Güven Veriyor Bana! haberimiz için tıklayınız.

İŞYERİNDE MESLEKTAŞ, EVDE İSE BABA

TIKLAYIN

24 yaşında hekimlik mesleğine başlayan Doktor Begüm Topan babasıyla işyerinde meslektaş, evde ise baba-kız ilişkisi yaşadıklarını söyledi.

Dr. Begün Topan, “Bu yıl Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum ve atamalar sonucunda babamla aynı yerde hekimlik mesleğine başladım. Eğitim hayatım boyunca babamdan hep iş hayatıyla ilgili anılarını dinlemiştim. Bu durum sağlık sektörünü seçmemde etkili oldu. Babamla aynı fakülteden mezun olup aynı yerde hekim olarak göreve başlamak benim için çok güzel bir duygu. Meslekte edindiği bilgi birikimiyle bana rehberlik ediyor. Ben de babam gibi yıllarca sağlık camiasına başarılı bir şekilde hizmet ederek meslek hayatımı sürdürmek istiyorum” dedi.

49 yaşındaki baba Doktor Talat Topan da 26 yıldır sağlık sektöründe özveriyle çalıştığını, kızıyla aynı üniversiteden mezun olup aynı mesleği ve aynı istasyonda çalışmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Baba Topan, “Kızımın benim eğitimimi aldığım Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okuması daha sonra yine mesleğe benim görev yaptığım Bayramyeri Acil Sağlık İstasyonu’nda başlaması gerçekten çok gurur verici. Yani bunlar hiç aklıma gelmezdi. Benim arkamdan sağlık sektörünü seçti ve doktor olmaya karar verdi. Oda ben gibi ülkemizde sağlık sektörüne hizmet vermeye çalışacak. Gururluyuz” dedi.

Yorumlar (0)
0
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?