Anadolu Üniversitesi saglikpersoneliHABER.NET'e Unvan Değişikliği Sınav Soruları Hakkında Açıklama!

Anadolu Üniversitesi tarafından saglikpersoneliHABER.NET'e gönderilen açıklamada, Sağlık Bakanlığı görevde yükselme sınav sorularının, Anadolu Üniversitesinin yayımı öncesinde paylaşıldığına dair iddiların doğru olmadığını belirtti. Açıklamada "Yapılan teknik incelemede; bu asılsız iddianın kaynağı olan kişinin, tüm adayların erişimine açık soruları indirdikten sonra kamuoyunu yanıltacak şekilde paylaştığı tespit edilmiştir." denildi.

Gündem 10.10.2020, 17:41 12.10.2020, 10:27 Güler Sağlam
Anadolu Üniversitesi saglikpersoneliHABER.NET'e Unvan Değişikliği Sınav Soruları Hakkında Açıklama!

Anadolu Üniversitesi memurlar.net'te yer alan "Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavında Skandal: Sınav Soruları Whatsapp'da Dolaşıyor" başlıklı haberle ilgili bir açıklama yaptı.

TIKLAYIN

Yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı görevde yükselme sınav sorularının, Anadolu Üniversitesinin yayımı öncesinde paylaşıldığına dair iddiların doğru olmadığı belirtildi.

Sayın İlgili,
Web sitenizde yayınlanan ve Üniversitemiz organizasyonunda gerçekleştirilen T.C. Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı ile ilgili çeşitli iddiaların yer aldığı haberinize ilişkin cevap ve düzelteme hakkımızı kullanmak üzere yayınlanmasını talep ettiğimiz metni iletiyorum. 
İlginiz için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.
CEVAP VE DÜZELTME METNİ

https://www.saglikpersonelihaber.net/gundem/gorevde-yukselme-ve-unvan-degisikligi-sinavinda-skandal-sinav-h10063.html sitesinde 06.10.2020 tarihinde yayınlanan “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavında Skandal: Sınav Soruları Whatsapp'da Dolaşıyor” başlıklı gerçek dışı bilgiler içeren habere ilişkin cevap ve düzeltme metnidir.

04.10.2020 tarihinde Anadolu Üniversitesi tarafından organizasyonu gerçekleştirilen T.C. Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı’na ait “Tıbbi Sekreter unvanındaki sınav sorularının yayınlanmadan önce WhatsApp gruplarında dolaştığı” iddiası yanlıştır. Sınava ait sorular ve cevapları, sınav yönetmeliği gereğince, sınav gerçekleştikten bir gün sonra yayınlanmıştır. Yapılan teknik incelemede; bu asılsız iddianın kaynağı olan kişinin, tüm adayların erişimine açık soruları indirdikten sonra kamuoyunu yanıltacak şekilde paylaştığı tespit edilmiştir. İlgili kişi hakkında suç duyurusunda bulunularak, yasal işlem başlatılmıştır. Hiçbir kanıta dayanmadan yayınlanan haberin, sınav sürecinde görev alan kişileri zan altında bıraktığı gibi sınava giren adayları da yanıltacak nitelikte olduğu açıktır.
Bu gerekçeler doğrultusunda söz konusu iddialara itibar edilmemesi gerektiği, sınava giren tüm adaylar ve kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.
Anadolu Üniversitesi
Yorumlar (48)
m 3 ay önce
ben ikna olmadım...
şef 3 ay önce
elinde bilgi, belge olan neden savcılığa başvurmazda burada algı peşinde koşar?
Mczp 3 ay önce
Ayrıca soruların çalınması imkansız poşetli dosyalıydı herkesin soruları ve optikleri tek tek gözümüzde acıp bakarak verdiler poşetler yırtıldı bantlı değildi. Yazık benim güzel ülkemin gazla çalışan cahil insanlığı... siz barajı geçemiyorsunuz diye diğerleride sizinle batsın isteniyor bi geçememişsin ikinci sınavda mı yapıcaksın!!
Murat 3 ay önce
Arkadaşlar bu haberler medyaya düşmeden anadolu ümiversitesi sayfasında aday işlemlerde yayınlandı. Yayınlanmadan çnce böyle bir haber yoktu.Bu millet neyin kafasında.Birilerinin sınavı kötü geçti diye akıllarınca birşey mi yapıyorlar. Ayrıca Arkadaşlar şu ana kadar yoktuda şimdi neden ortaya çıktı. Sorular siteden alınıp sınav zamanı dağıtılmış gibi servis ediliyor. Birilerinin sınavı iyi geçmemiştir. Böyle yapan memur aptal mı. Aptalsa zaten memurluğu öğrenememiştir. O memura gereken yapılmalıdır. Ya görevlilere ne demeli. Bizler cüzdanı dahi evde koyarken.Siz telefonu nasıl alırsınız. Ya adaylar 75 dk.telefon cebinizde olmasa ne olurdu. Yazık emekleri heba etmeyin. O memurada gereken yapılmalı. Ben hakkımı helal etmiyorum.Aylarca boşunamı çalıştım. 15 20 sene boşunamı bekledim. Araştırmadan haber servisne inanmayın.
OBSESİF 3 ay önce
Burada sınava telefola girildiğinden bahisle iddia ediliyor bide fa fotoğraflar A4 kağıdı aöf nin kitapçık. İkinci bir husus daha var hangi okul Parkeli, Üçüncü husu ise sınıflara tek başına girmiyordur galiba en az 15 - 20 kişi var ve iki de gözetmen bunların hepsni nasıl ayarlamış bu arkadaş. Bana bayaı bir anlamsız geldi ve HABER sank bir şeyle için i bilinçli yapılmış gibi
Başka Arzunuz 3 ay önce
Böyle beleşçiler görmedim ben bu nasıl zihniyettir. Sınavsız olsun, mülakat olmasın, sınav iptal edilsin edilmezse bunlar direk ünvan alsın görevde yükselsinler.
Şef 3 ay önce
Keşke biraz asıllı açıklama yapsalarmış, kitapçık B kitapçığı bu adımın paylaştığı,ama AÖF sadece A kitapçığı yayınladı. Bunu nasıl açıklayacaklar ? Koca koca insanlarız biz çocuk kandırır gibi.
Kral 3 ay önce
BU haberi yaptıran ve bu fotoğrafları veren sınavın iptal olmasını isteyen lerdir. Ayrıca bir gariplik var. Soruları atan şahıs madem sınav anımda çekti niye bu günü bekledi. Ayrıca AÖF sayfasında saat 13:30 gibi link vardı
Hehe 3 ay önce
Ateş olmayan yerden duman çıkmaz der atalarımız...
Mczp 3 ay önce
3 yıldır bekliyorum bu sınavı nisanda yapılıcaktı ertelendi ekimde yapıldı ve aylardır pandemi ile savaş halindeyken yorgunlukla ve izinliyken bile telefonu susmayan bir konumda hizmet veryorum bir taraftan da geleceğim hayallerim için oturdum ders çalıştım ne sınavı iptalinden bahsediyorsunuz bu kadar basit nasıl söylersiniz sınav iptal olsun diye neden bu kadar acımasız ve bencil bi topluluk olduk anlamıyorum
Sınavsız Mülakatsız Ünvancılar 3 ay önce
Sınava çalışmamış, hatta başarılı olamamış bir de üstüne yıllardır 2351 kişi denilen sınavsız mülakatsız olmak isteyen şahısların fitnelerine kulak asmayın. Sorun yok tek problem bunlara sınavsız ünvan verilmemesidir.
Kamil Ben. 3 ay önce
Anadolu Üniversitesi sınava giremeyen covitli ve temaslilari sınava çağırıp biran önce sınavları tamamlamalıdır
Diyar 3 ay önce
Kediydi kedi
sağlıkçı 3 ay önce
Hiç inandırıcı bir açıklama değil.
Yazık 3 ay önce
Yazıklar olsun aof size siz sınavı 19.00 da açıkaldınız adamlar sınava ait soruları sınav öncesi veya sonrası sizden önce nasıl açıklar bu tartışılması ve araştırılması gerekirken yerwri kadar araştırmadan üstten tutma kendi açıklamaları ile de çelişen bir açıklamaya yer verilerek sınavın ne kadar şaibeli olarak yapıldığının bir kanıtı olması gerek yazıklar olsun aof ye
... 3 ay önce
Yalancılar.Aöf yonetıcılerı sınav bırımı sınavın hazırlanmasında kımler yetkılıyse sınava giren öğrencilerin ahı boynunuzda.Goge çıkan ahlarımız sorduğunuz 4-5tane yanlış soru yüzünden,telafiye sonradan girenlere yapacağınız kıyak yüzünden,şaibe yüzünden gökten inip eksenize yapışacak.Coluk çocuğunuzdan sizin canınızdan sevdiklerinizden çıkacak merak etmeyin.
Bekleyip Görücez 3 ay önce
Bu saydıkların yalan ve iftiraysa aynı dualar sizin içinde geçerli olsun... saygılarımla
halim 3 ay önce
duanıza gönülden destekliyorum. AMİN.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?