PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Alo 182 MHRS Hattı Sağlıkta Şiddete Davetiye mi Çıkarıyor?

Alo 182 MHRS Hattı üzerinden randevu alan bir hasta ile hekimin arasında geçen diyalog MHRS’nin sağlıkta şiddete davetiye mi çıkartıyor sorusunu gündeme getirdi.

Gündem 20.01.2023, 21:40 20.01.2023, 22:05 Cansu Polat
Alo 182 MHRS Hattı Sağlıkta Şiddete Davetiye mi Çıkarıyor?

Merkezi hekim randevu sistemi ile alınan randevularda yaşanan karmaşa doktorlar ile vatandaşı karşı karşıya getirmeye devam ediyor.

MHRS ile ortaya atılan iddia şu şekilde oldu:

Denizli'de " A.K isimli hasta 20.01.23 tarihine saat 9.00 a randevu almış. Bizim sistemimizde ayni saatte başka bir hasta randevulu görünüyordu diyen hekim aynı saatte Ek randevulu başka bir hasta da vardı.

Sistem üzerinden baktığımızda A.K isimli vatandaşın randevusu iptal edilmiş görünüyordu. Hasta kendisinin iptal etmediğini bize söyledi, bizde 182 yi arayıp sormasını istedik. Hasta, 182 den Sevda isimli bir operatör ile konuşmaya başladı. Bu esnada sesi de hoparlöre verdi.

Soyadını ısrarla vermeyen Sevda isimli kişi randevuyu kendilerinin değil doktorun iptal ettiğini söyledi. Ayrıca hastaya doktorla görüşüp işlem yaptırabileceğini söyledi. Sonra benim sekreterim telefonu aldı ve bizim böyle bir yetkimiz olmadığını söyledi ama bayan ısrarla bizim iptal ettiğimizi söyledi. Zaten bir iki hafta önce diğer diş hekimi arkadaşlardan ikisinde de aynı sorun yaşanmıştı. Hatta, birinde hastayla beyaz kod verme aşamasına kadar gelmiştik. Arkadaş durumu 184 e bildirmişti ve halen geri dönüş yapılmadı"

Sağlık kuruluşlarında son yıllarda sağlık görevlilerine karşı artan şiddet, darp, saldırı olaylarının doktor ile vatandaşı karşı karşıya getiren temel unsurun böyle söylemler nedeniyle mi çıkıyor?

Bizlerde soruyoruz; Görüşmeler kayıt altına alınıyor mu? İletişim sağlayanlar mevzuatta olan yerine kendi kişisel söylemlerini kullanarak mı vatandaşa çare olmaya çalışıyor? Bütün sorumluluğun doktora yüklenmesi son zamanlarda artan şiddetin temel sebebi mi?

Yorumlar (6)
Sabim Kaldırılsın 2 hafta önce
Sabim kaldırılsın Türkiyede kuruma özel şikayet hattı sadece sağlık bakanlığında var cimer var zaten sabim ne alaka
ENYA 2 hafta önce
SABİM KAPATILMALI
uyyyyy 2 hafta önce
milli eğitim kurtuldu
sağlık bakanlığı hala 182 yi kapatmadı
Sabim kapatılsın 2 hafta önce
Sabim kaldırılsın hangi kurumda böyle bir hat var . Sıkıyorsa böyle bir hat koymaya çalışın ve görün diğer kurumların tepkisini
Personel sağlık işe el at haber yap 2 hafta önce
184 sabim hattı kapanmalı sadece sağlık bakanlığında var böyle bir şikayet hattı cimer var zaten
AZ KALDI 2 hafta önce
EVET ÖYLE ANLAMADINIZ MI? ANLAMAZSINIZ AMA ANLATACAKLAR AZ KALDI
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.