2 Hemşireye Verdiği Salak Cezasıyla Gündeme Gelen Başhekim Görevden Alındı!

Haberi Türkiye'de ilk kez duyuran saglikpersoneliHABER.NET yine bir son dakika bilgisi paylaşıyor. Tepkilerin odağındaki Kumluca Devlet hastanesi Başhekimi Ayşegül Alkan görevden alınıyor.

Gündem 17.12.2020, 13:10 17.12.2020, 19:18 Güler Sağlam
2 Hemşireye Verdiği Salak Cezasıyla Gündeme Gelen Başhekim Görevden Alındı!

Antalya Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Ayşegül Alkan, görev yerlerinde olmadıkları gerekçesiyle hemşireler Merve Şahiner Çalışkan ve Ayşe Yetkin'e 500'er kez, "Ben salağım servisimden başka servise gittim" diye yazdırdı.

Gelişmelerin ardından Sağlık bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü inceleme başlattı. Kumluca Devlet hastanesi Başhekim Ayşegül Alkan servis kontrolleri sırasında hemşireler Merve Şahiner Çalışkan ve Ayşe Yetkin'in görev yerlerinde olmadığını gördü. Buna çok sinirlenen Başhekim Alkan, diğer birim müdürlerinin de bulunduğu bir odada herkesin içinde azarladı. Bununla da yetinmeyip iki hemşireden görev yeri terk cezası olarak A-4 kâğıdına 500 kere, 'Ben salağım servisimden başka servise gittim' yazmalarını ve kendisine getirmesini istedi.


*Ayşegül Alkan - Görevden alınan Başhekim

Haber kaynaklarımızdan edindiğimiz son dakika bilgisine göre hakkında jet hızıyla soruşturma açılan Başhekim Ayşegül Alkan görevden alınıyor. Başhekimle ilgili tasarrufun Bakanlık Makamından geldiği edindiğimiz bilgiler arasında.

GÜNCELLEME

Haberi 13:15'de yayına vererek Başhekimin görevden alındığını saglikpersonelihaber.net olarak duyurmuştuk. Sağlık Bakanı Koca'da 16:30'da haberimizi teyit eden basın açıklamasında bulundu.

TIKLAYIN

Başhekimin davranışı kabul edilemez.

Antalya Kumluca Devlet Hastanesinde yaşanan müessif olayla ilgili Bakanlığımız derhal harekete geçerek duruma el koymuştur. Görev yerinden ayrıldığı gerekçesiyle iki hemşiremize başhekim tarafından verildiği ileri sürülen cezai uygulamanın kabul edilmesi mümkün değildir. 

Her türlü görev ihmali ve hatalı davranış karşısında ne tür bir işlem yapılacağı ilgili mevzuatımızda belirtilmiştir. Kimsenin bunun dışında bir işlem yapma, yargılamayı kendisi yaparak kendi belirlediği bir cezayı uygulamaya hakkı yoktur. 

Özellikle bütün sağlık çalışanlarımızın özveri ile mücadele yürüttüğü bu dönemde Bakanlığımızın herhangi bir sağlık personelimizi incitecek bir fiile bile tahammül etmeyeceği bilinmelidir. 

Söz konusu olay duyulur duyulmaz, Antalya İl Sağlık Müdürlüğümüz ve hemen ardından Bakanlığımız tarafından soruşturma başlatılarak Antalya Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ayşegül Alkan başhekimlik görevinden uzaklaştırılmıştır. Yürütülen disiplin soruşturmasının sonucu beklenmeksizin Alkan’ın başhekimlik sözleşmesi feshedilerek görevine son verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Dr. Fahrettin Koca
T.C. Sağlık Bakanı

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (15)
Zeynep 1 ay önce
Kağıda 500 kere ben başhekim değilim yazarsa durumu kabullenebilmesi kolay olur ????????????
Finike personel 1 ay önce
Keşke finike devlet hastanesi başhekimi yücel kurt hakkındada bu haberler yapılsaydı. Esmaf dükkanı basmaktan personeline mobinge hatta yolsuzluk soruşturma dosyası savcılıkta ve halen görevine devam etmekte ayıptır bu. Finike başhekiminin yaptıklarının yanında üzülerek söylüyorum yaptığı bu olayı tasvip de etmiyorum ama bir hiç oluyor maalesef...
Aynı hassasiyeti finikedeki olaylar iöin de bekliyoruz
TEBRİKLER 1 ay önce
NE KADAR TORPİLLİ OLURSANIZ OLUN, HİÇ KİMSE YASA, KANUN VE YÖNETMELİKLERDEN ÜSTÜN DEĞİLDİR. BİR SUÇ VARSA, CEZASI BELLİDİR. KİMSE, VERİLEN YETKİYE GÜVENEREK KAFASINA GÖRE KEYFİ UYGULAMALARDA BULUNAMAZ. HEMŞİRELERİMİZ MUHTEMELEN UYARI VEYA KINAMA CEZASI ALACAKLARDIR O AYRI MESELE TABİ. KENDİLERİNİ BU CESARETLERİNDEN DOLAYI TEBRİK EDERİM. SUSMAYIN ARKADAŞLAR, HER TÜRLÜ HAKSIZLIĞA YASALAR DAHİLİNDE TEPKİNİZİ GÖSTERİN.
AHMET 1 ay önce
YETERLİ DEĞİLDİR. BİR DAHA MESLEĞİNİ YAPMAMAK ĞZERE TIP DİPLOMASI ELİNDEN ALINMALIDIR.
Güneş 1 ay önce
Sadece görevden değil egolarına yenildiğinden psikiyatri pol. Ruh sağlığı bozuk mu incelenmeli
Deephayal 1 ay önce
Kesin sinanla (sağlık sen il başkanı) arası kötü olduğu için jet hızıyla işlem yapılmış yoksa öbür türlü hayatta dokunulmazdı
doktor 1 ay önce
"bir daha görev yerini terketmeyeceğim" diye yazdırsaydı. O da 1 sayfa. anlaşılabilirdi
Hemşire 1 ay önce
Hastane ilkokul değil kağıda 500 kez şunu yaz denilecek yer hiç değil. Şu kafa yapınızı değiştirin artık bıktık sizin gibilerden
EEE 1 ay önce
HEM BAYANSIN HEM SAĞLIK PERSONELİ
... 1 ay önce
Malesef bunun gibi gerizekalı olan, gereksiz yere boş koltuk dolduran bir sürü mal insan var.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-7
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?