Açılış, Genel Başkan Osman Kaya ve beraberindeki heyetin katılımıyla coşkulu bir törenle gerçekleşti.

Genc Saglik Sendikasi Kirikkale Subesi 2

Türkiye Genelinde Hızla Büyüyor

Kuruldukları günden bu yana eylem ve projeleriyle gündemden düşmeyen Genç Sağlık Sendikası, kısa sürede on binlerce sağlık çalışanı üyesiyle sendika tarihine damgasını vurdu. Türkiye’nin 81 ilinde teşkilatlanan ve şube açılışlarını ardı ardına gerçekleştiren sendika, son olarak Kırıkkale'de yeni şubesini açtı.

Bayram Öncesi Aile Hekimlerine Ücret Şoku:  Hekimlerinin Ücretleri Kesildi! Bayram Öncesi Aile Hekimlerine Ücret Şoku: Hekimlerinin Ücretleri Kesildi!

Kırıkkale Şube Başkanı Cengiz Gümüş'ün Başarısı

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Kırıkkale Şube Başkanı Cengiz Gümüş ve yönetimi, kısa sürede şube yeter sayısına ulaşarak bir başarıya daha imza attı. Açılış töreni, Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman Kaya ve beraberindeki heyetin katılımı ile coşkulu bir atmosferde gerçekleştirildi.

Genc Saglik Sendikasi Kirikkale Subesi 1

Şube Başkanı Cengiz Gümüş'ün Konuşması

Törende konuşan Şube Başkanı Cengiz Gümüş, şu ifadeleri kullandı:

Yeni nesil sendikacılık anlayışıyla sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın ekonomik, sosyal, kültürel, özlük, mesleki hak ve menfaatlerini koruma ve geliştirme hedefiyle çıktığımız bu meşakkatli yolda adeta bir kar topu misali büyüyerek yalnızca 1,5 senede Türkiye’nin en hızlı büyüyen sendikası olmuş bulunmaktayız. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın senelerdir süregelen sorunlarının çözümü, insan onuruna yaraşır bir hayat sürdürebilmeleri için adil ücret dağılışının sağlanması, özlük, mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi ve sahada yaşanan personel eksikliği nedeniyle oluşan yoğun iş yükü stresinden uzaklaşarak sosyal hayatın içinde yer alabilmeleri için var gücümüzle eylem ve projelerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Evrensel Hak ve Hukukun Savunucusu

Gümüş, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

Evrensel hak ve hukukun çatısı altında bir araya gelen, her koşulda, her afette en ön safta mücadelesini sürdüren yüz binlerce sağlık çalışanımızın sesini, hiçbir haksızlığa, hukuksuzluğa, liyakatsizliğe boyun eğmeden her meydanda, her platformda haykırmayı sürdüreceğiz. Biz, sağlık çalışanlarının umudu, güçlü yarınlarıyız… Dün binler, bugün on binler, yarın yüz binleriz… Biz Genç Sağlık Sendikasıyız."

Cengiz Gümüş, konuşmasının sonunda başta Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman Kaya olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına teşekkürlerini iletti. Açılış töreni, sağlık çalışanlarının yoğun katılımıyla büyük bir coşku ve heyecan içinde tamamlandı.