Akdeniz Üniversitesi'nde öğretim üyesi olan Doç. Dr. Ü.Y. ile 14 yıl önce evlenen Rus asıllı Türk vatandaşı Hanna Y., iddiaya göre, şiddetli geçimsizlik nedeniyle evliliklerinde sık sık tartışmalara yol açtı. Yaklaşık 2 ay önce başlayan bir tartışmanın ardından Ü.Y., evi terk etti. Bu olayın üzerine boşanma davası açan Hanna Y., boşanma sürecinde yaşadığı zorlukları dile getirdi.

Hanna Y., eşinin evi satıp kendisini ve ikiz kızlarını evden çıkarmasıyla karşı karşıya kaldığını belirtirken, "Babamı aradım, yalvardım. 'Yapma' dedim. Ancak o bana 'Sokakta kalın bana ne' dedi" sözleriyle yaşadığı çaresizliği ifade etti. İkiz kızları E. ve H. (11) ile birlikte Konyaaltı ilçesi Gürsu Mahallesi'ndeki dairelerine taşınan Hanna Y., bu zorlu süreçte destek bekliyor.

ÜZERLERİNDEKİ PİJAMALARLA SOKAKTA KALDILAR

Bugün öğle saatlerinde gelen icra memurları Hanna Y.'ye, eşi Ü.Y. tarafından evin satıldığı ve tahliye edilmesi gerektiğini söyledi. Asansörlü taşımacılık firması ile eşyalar evin bahçesine çıkarılırken, ikiz kızları ve Hanna Y. evden çıkarıldı. Üzerlerindeki pijamalarla eşyaların yanında gözyaşı döken anne ve kızları, gidecekleri yerlerinin olmadığını, soğuk havada ne yapacaklarını bilmediklerini söyledi.

"BABAMI ARADIM, YALVARDIM, 'BANA NE' DEDİ"

İkizlerden H.Y., "Babamı aradım, yalvardım. 'Yapma' dedim. Ancak o bana 'Sokakta kalın, bana ne' dedi. Bizi terk etti ve annem de çalışmıyor. Zor durumda kaldık" dedi.

Bakan Koca: "27 Bin Yeni Çalışma Arkadaşımız Bize Güç Verecek" Bakan Koca: "27 Bin Yeni Çalışma Arkadaşımız Bize Güç Verecek"

"BABAM HAYATI BOYUNCA BİZE KÖTÜLÜK EDECEĞİNİ SÖYLEDİ"

E.Y. ise okullarının başlayacağını ve ne yapacaklarını bilemediğini söyledi. Evdeki doğal gaz dahil her şeyi babası Ü.Y.'nin kapattırdığını anlatan E.Y., "Önceleri çok güzel bir aileydik. Bir gün babam, annemi çok kötü dövdü. Annem de polise şikayet etti, babam da hayatı boyunca bize kötülük edeceğini söyledi" diye konuştu.

Komşularının sakinleştirmeye çalıştığı Hanna Y. ve kızlarına Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, geçici sığınma yeri temin etmek için çalışma başlattı. Doç. Dr. Ü.Y. ise konuyla ilgili konuşmak istemediğini söyledi.

Editör: Serap