Hastane Başhekim, Başhekim Yardımcısı Maaşları Ağustos 2019

Sağlık Bakanlığına bağlı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Genel Hastane, Eğitim Araştırma Hastanesi, ADSM, İhtisas vb. hastanelerin yönetimi yürüten başhekimlerin maaşları ne kadar? Profesör, Doçent, Uzman Tabip, Tabip gibi ünvanlara göre farklılık gösteren ek ödeme tutarlarının yanında birde sözleşme ücreti olarak maaş alan yöneticilerin Ağustos 2019 dönemi maaşlarını incelemeye alarak, ziyaretçilerimizin bilgisine sunuyoruz.

Ekonomi 15.08.2019, 21:19 15.09.2020, 22:12
Hastane Başhekim, Başhekim Yardımcısı Maaşları Ağustos 2019

Malumunuz üzere Başhekimler sadece uzman tabip yada profesörler arasından seçilmiyor. Hastanenin niteliğine göre, Doçent yada tabip’de başhekim olabiliyor. Dolayısıyla in ünvanları da aldıkları yönetici maaşlarını doğrudan etkiliyor. Örneğin, Prof. ve Doç. ünvanına sahip bir başhekim ile Uzman Doktor olan başhekim arasında aldıkları ek ödeme yönünden belirlenen katsayılardan dolayı farklılıklar oluşuyor. Profesör ve Doçent ünvanlı Başhekimlerle, Uzman Tabip ve Tabipler, Uzman Diş Hekimi ve Diş Hekimlerin 15 Ağustos 2019 tarihi itibariyle aylık net maaş ve net döner sermaye (ek ödeme) miktarlarına ilişkin bilgilere aşağıdaki bordro örneklerinden ulaşabilirsiniz.

Sözleşmeli Sağlık Yönetici Maaşları - Eylül 2020 haberi için tıklayınız

İl Sağlık Müdürlükleri Tepe Yöneticilerinin Maaş Ve Ek Ödemeleri – İl Sağlık Müdürü – Başkan – Başkan Yardımcısı –Uzman Maaşları ve Ek Ödemeleri (Ağustos 2019) haberimiz için tıklayınız.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?