PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Soysal: Sözleşmeli Personele Bu Yıl Kadro Vereceğiz!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ertuğrul Soysal, Yozgat'a yaptığı ziyarette 3600 ek gösterge ve sözleşmeli personele kadro konularında önemli açıklamalarda bulundu.

Ekonomi 10.04.2022, 18:29 11.04.2022, 15:16 Cansu Polat
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Soysal: Sözleşmeli Personele Bu Yıl Kadro Vereceğiz!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ertuğrul Soysal, Bakan Yardımcılığı görevine başlamasının ardından memleketi Yozgat’a resmi olarak ilk ziyaretini gerçekleştirdi.

A k Parti İl Teşkilatını ziyaret eden Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakan yardımcısı Ertuğrul soysal, "3600 ek gösterge konusunu da uhuletle suhuletle, güzel bir şekilde, adaletli bir şekilde çözeceğiz" dedi. Sosyal, 3600 ek gösterge çalışmasının Mayıs ayında TBMM'ye geleceğini belirterek, "beşinci ayda Meclis’e getirmeyi planlıyoruz altıncı ayda da inşallah kanun olarak çıkıp yürürlüğe konulacak" açıklamasında bulundu

SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO KASIM AYINDA MECLİS'TE

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ertuğrul Soysal, Toplu Sözleşme Masasında hazırlığının yapılacağı duyurulan sözleşmeli personele kadro verilmesi konusuna da değinerek "sözleşmeli personel mevzu var, malum sağlıkta, milli eğitim de belediyelerde vs belediyeler de dahil buna, onları kadroya alma işimiz var, inşallah onunla ilgili de bir ön hazırlığımız var" ifadelerini kullandı. 

KADEMELİ YAPMAK İSTİYORUZ

Sözleşmeli personele kadro konusunda kademeli yapmak istediklerini belirten Sosyal, "seçime kadar yani bu işleri hepsini bir arada yapıp çıkarmaktan ziyade üçer beşer ay arayla halledelim istiyoruz" dedi.  Sözleşmeli personele kadro çalışmasına Eylül ayında başlayacaklarını açıklayan Bakan Yardımcısı Sosyal, "Ekim, Kasım gibi oda meclise gelecek ve oda çıkacak" açıklamasında bulundu.


Çalışma Bakan Yardımcısından EYT Açıklaması: Sürprizimizi Bekleyin! - TIKLAYINIZ


ÇAKILI KADRO UYGULAMASI DEVAM EDECEK

Sözleşmeli personelin kadroya geçişinde haklarında herhangi bir değişiklik olup olmayacağı merak ediliyordu. Bakan Yardımcısı bu konuya da kısaca değinerek, çakılı kadro uygulamasının devam edeceğinin sinyalini verirken diğer tüm haklarını memuriyete döndereceğiz ifadelerini kullandı.

Yorumlar (8)
İŞSİZLİK 1 ay önce
Taşeronlara beleş kadro verilmesi, memurlarda beleş statü değişikliği yapılması, ... vb.leri kamuda çalışma barışını olumsuz etkilemiştir. Seçime yönelik insiyatifler / uygulamalar, mevzuatı rafta bırakmıştır. Türkiye'nin en önemli mali sorunlarından biri işsizliktir. İşsizlik sorununun çözümüne yönelik adımların atılması lazımdır.
Yhs 1 ay önce
Yhs kadro bekliyor gelene gidene kadro verin yhs muz cumhuriyetinde çalışıyoruz
3600 cevap ver 1 ay önce
zaten mahkeme kararı ile herkes kadroya geçiyor ister yap ister yapma asıl mesele 3600 nasıl verecen sözleşmeliye ve 2008 sonrasına sorun orda buna cevap ver
yeni işçi 1 ay önce
dikkat ediyorum. hep kasım aralık ocak şubat. yani seçime 5 kala umutlar umutlar masallar masallar. yapcaz etcez başka bişi yok. bizde memur olmak istiyoruz. memurlar akşama kadar oturuyor biz paspas çekmekten belimiz ağrıyor.
Blablabla 1 ay önce
Akşama kadar oturmak için memur olmak istiyorsun yani. Her memur akşama kadar oturuyor mu bunu nerden çıkardın?
4b ye kadro tayin hakkı 1 ay önce
Çakılı kadro ne demek ya ? Sözleşmeli olunca eş durumu yapamıyoruz ya da memlekte tayin almıyoruz.kadro gelicekse tam gelsin . Tayin hakkı olmayan kadro mu olur? Zaten tayin için kadro istyrz
Özlem 1 ay önce
8 yıldır Gurbetlik kadro gelince inşAllah gelirim
Rabbim herkesi kavuştursun başta bizi????
devlet 1 ay önce
bu ülkede siyasi kurumlarda adalet yok.Sözleşmeliler hepsi zengin ailelerin ve torpille gelmiş çocukları...bunlara bide hak verin bakalım.
13
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?