Erdoğan, bu teknolojilerin hayatın her alanını etkileyebileceğini vurgulayarak, "Sağlıkta yapay zeka konulu sunum ve tartışmaların hepimizin ufku için büyük bir katkı sağlayacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı. 

Devlet Hastanesi Başhekimi Birimleri Gezerek Çalışanlarını Motive Ediyor! Devlet Hastanesi Başhekimi Birimleri Gezerek Çalışanlarını Motive Ediyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 9. Türk Tıp Dünyası Kurultayı ve Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödüller Töreni'ne yönelik video mesajından satır başları şu şekildedir:

"Değerli Türk tıp camiasının saygıdeğer mensupları, kıymetli kardeşlerim, sizleri en içten duygularla selamlıyor, muhabbet ve hürmetlerimi sunuyorum. 9. Türk Tıp Dünyası Kurultayı ve Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri Töreni'nin bereketli ve hayırlı geçmesini temenni ediyorum. Ayrıca, bu etkinliğe yurtdışından katılan misafirlerimize ve ülkemize hoş geldiniz demek istiyorum. Türk Devletleri Teşkilatı bünyesinde gerçekleştirdiğimiz her çalışma son derece kıymetli ve önemlidir."

"Türk dünyası olarak sağlıktan savunmaya, eğitimden enerjiye uzanan geniş bir yelpazede iş birliğimizi sürekli geliştirmekteyiz. 6 Şubat depremleri sonrasında Türk cumhuriyetlerinden gelen yardımları unutmadık, unutmayacağız. Aramızdaki kardeşlik bağını güçlü tuttuğumuz sürece büyük başarılar elde edebileceğimize inanıyorum."

“Sağlıkta yapay zeka teması altında yapılacak sunum ve tartışmaların hepimizin ufkunu açacağı muhakkaktır”

Bu sene 9. düzenlenen Türk Tıp Dünyası Kurultayı sağlık alanındaki iş birliği potansiyelimizin tam anlamıyla harekete geçirilmesi noktasında çok önemli roller üstlenmektedir. Giderek büyüyen ve 2030 yılında 1,5 trilyon dolarlık pazara erişeceği anlaşılan yapay zeka teknolojileri hayatımızın her alanını etkilemektedir. Sağlıkta yapay zeka teması altında yapılacak sunum ve tartışmaların hepimizin ufkunu açacağı muhakkaktır. Her birinize bu doğrultuda gösterdiğiniz ve göstereceğiniz gayretler için şimdiden şükranlarımı sunuyorum.

Kurultay ile eş zamanlı olarak her yıl sağlık alanında başarılı çalışmalar gerçekleştiren bilim insanlarımızı ödüllendiriyoruz. Nobel ödüllü bilim adamımız Prof. Dr. Aziz Sancar’ın ismine ithaf edilerek verilen ödül sahiplerini canı gönülden tebrik ediyorum. Türk devletlerinden gelen misafirlerimize ülkelerine döndüklerinde tüm kardeşlerimize selam ve muhabbetlerimizi iletmelerini istirham ediyorum. ”