Özellikle Atatürk Devlet Hastanesi başta olmak üzere tüm hastanelerde yaşanan randevu krizi, vatandaşların artan tepkileriyle gündeme gelmişti. Bu tepkilerin ardından CHP İl Başkanı Devrim Dural, konuyu basın açıklamasıyla kamuoyuyla paylaştı.

Dural, hastanelerde yaşanan randevu krizinin vatandaşları mağdur ettiğini belirterek, "Sağlık hizmetine erişimde yaşanan sıkıntılar, vatandaşlarımızın sağlığını riske atıyor. Bu durum, acil müdahale gerektiren durumları daha da tehlikeli hale getirebilir. Sağlık sistemimizdeki bu eksikliklerin bir an önce giderilmesini talep ediyoruz" dedi.

Dural Açıklamalarında Şu İfadeleri Kullandı:

İl Sağlık Müdürü Karaca: Uzman Hekim Sayısı 59'dan 257'ye Çıktı! İl Sağlık Müdürü Karaca: Uzman Hekim Sayısı 59'dan 257'ye Çıktı!

Ülkemiz genelinde ve şehrimiz Zonguldak’ta sağlık alanındaki sorunlar bitmek bilmiyor ve artarak devam ediyor.Doktor ve sağlık personeli açığı hizmetlerin aksamasına yol açıyor.Örneğin muayene olmak istediniz birçok dalda 1 ay sonraya muayene sırası veriliyor bu yüzden vatandaşımızdan sürekli duyduğumuz soru hastanede tanıdığınız biri var mıdır oluyor. Bu zaman zarfında zaten kendiliğinden iyileşiyor veya daha fazla hasta oluyorsunuz.

Sağlıkta devrim dediğiniz işte tamda budur,size ilaçsız tedavi şansı veriyorlar daha ne olsun.En temel insan hakkı olan sağlık hizmetini devletinizden alamıyorsunuz,vergilerinizi düzenli ödediğiniz halde.Hasta garantili şehir hastaneleri bütçede bir kara delik haline gelmiş durumdadır.Şehir hastanelerine bütçeden ayrılan pay ile devlet kendisi müteahhit şirketlere rant yaratmadan onlarca hastane yapabilirdi.Ülkemizin ve ailelerinin kıt imkanlarıyla yetiştirdiği,okuttuğu doktor olan çocuklarımıza “giderlerse gitsinler” diyerek değersizleştirenler ülkemizin sağlık alanındaki sorunlarını asla çözemez örnekleriyle anlattığımız gibi dahada derinleştirirler.Halkın iktidardan umudu kalmamış,kaderiyle başbaşa bırakılmıştır.

Editör: Serap