Dün yaşanan bu dokunaklı anlarda, bakanlık temsilcileri açıklama yaparken kürsünün önünde oturan Filistinliler, kucağında hayatını kaybeden çocuklarını tutuyordu. Gözlerinin yaşlı olmasına rağmen, bu trajedinin ardından halklarının yaşadığı acıyı ifade etmek için cesur bir şekilde bu basın toplantısına katıldılar.

Gazze'deki bu korkunç saldırı, bölgede yaşanan insani krizi daha da derinleştirirken, uluslararası toplumun barış ve çözüm için daha fazla çaba gösterme çağrılarını yükseltiyor. Yaşanan gelişmeleri yakından takip ederken, Filistin halkına olan desteğimiz sürüyor.

İSRAİL'İN SALDIRISINDA 500 KİŞİ CAN VERDİ

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ndeki Filistinlilere yönelik zulmü gün geçtikçe katlanarak devam ediyor. İsrail savaş uçakları, akşam saatlerinde Gazze Şeridi'ndeki El-Mamedani Hastanesi'ni füzeyle vurdu. Katliamda 500 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı.

HASTANE BAHÇESİNDE HAYATINI KAYBEDENLERİN ARASINDA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİLER

Saldırının ardından bölgeden gelen fotoğraflar olayın boyutunu gözler önüne serdi. Filistin Sağlık Bakanlığı yetkilileri olayın yaşandığı hastanenin bahçesinde, yaşamını yitiren kişilerin arasında basın toplantısı düzenledi. Bakanlık yetkilileri, "Parçalanmış ve yanmış yüzlerce ceset olması sebebiyle şu anda ölü sayısını belirlemek mümkün değil. Hayatını kaybedenlerin tamamı sivil." açıklamasını yaptı.

Görevi Kötüye Kullanma İddiasıyla Doktora Tutuklama! Görevi Kötüye Kullanma İddiasıyla Doktora Tutuklama!

KÜRSÜNÜN ÖNÜNDE ÇOCUKLARININ CANSIZ BEDENLERİNİ KUCAKLARINDA TAŞIDILAR

Bakanlık yetkililerinin açıklama yaptığı sırada çekilen fotoğraf dikkat çekti. Kürsünün önünde oturan Filistinlilerin hayatını kaybeden çocuklarını kucağında taşıdığı görüldü.