Memur maaşları ile ilgili Türkiye genelinde kafa karışıklığı yaşanıyor. Çünkü bazı illerde memur maaşları hesaplara yatmış durumda. 

Tereddüt yaşadılar

Maaşların erken yattığı illerde memurlar harcayıp harcamama konusunda tereddüt yaşarken resmi talimatın normal maaş gününde yatması yönünde olması kafaları karıştırıyor. 

Maas Erken Yatti 1

Ek Ders Yolsuzluğu Bordrolara Yansıdı: Hesaplanan 15 bin TL Bankaya Yatan 5 bin TL Ek Ders Yolsuzluğu Bordrolara Yansıdı: Hesaplanan 15 bin TL Bankaya Yatan 5 bin TL

Her memur eşit değil mi sorusu?

Maaşları erken yatan memurlar en azından sendikalarının konuyla ilgili açıklama yapmasını beklerken, diğer taraftan sosyal medyada konuyu gündeme taşıyan bir kesim ise; her memurun eşit olduğunu, maaşı erken yatan ile geç yatan memur arasındaki ayrımın neye göre yapıldığının açıklanmasını bekliyor. 

Maas Erken Yatti 2

15'inde yatması gerekiyor

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre ise; bazı illerde yatan memur maaşları ile ilgili sehven aktarım olduğu, memurların herhangi bir panik yapmaması gerektiği; diğer illerde ise maaş yatan illerdeki sehven durumun gerçekleşmediği sürece maaşların 15 Nisan 2024 tarihinde hesaplarına yatacağı öğrenildi.