Kaleoğlu, tesettürlü kadınları hedef alarak tartışmalı bir ifade kullandı. "Kusura bakmayın ama benim etrafımda görmek istediğim bu mesala. Bu temiz yüzler bu kılık kıyafet. Her gün muayene ettiğim peçeli teyzelerden illallah ettim ve bugün her şeyden nefret ettim" şeklinde konuştu.

NE OLMUŞTU:

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli Aile Hekimi Asistan Doktor Özgün Kaleoğlu, seçim sonuçlarının ardından yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla büyük tepki topladı. Kaleoğlu'nun tesettürlü kadınlara yönelik ifadeleri, toplumda geniş çaplı tartışmalara neden oldu.

Tesettürlü kadınlara seviyesizce tepki gösterdi

Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tarihinde ilk defa ikinci tura gitti. Muhalif seçmenler ise 14 Mayıs seçimlerinin ardından afet bölgesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açık farkla kazanmasına tepki gösterdi. Öyle ki hakaretler havada uçuştu, bazı yöneticiler depremzedeleri misafir ettikleri yerlerden göndermeye kalktı.

28 Mayıs ikinci tur seçimleri yapıldı ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından sandıktan yeniden Recep Tayyip Erdoğan çıktı. Öte yandan muhalif seçmen Erdoğan'ın yeniden kazanmasını kabullenemeyerek bu duruma olan tepkilerini attırdı.

Bu kez de Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aile Hekimi Asistan Doktoru Özgün Kaleoğlu, seçim sonuçları sonrası sosyal medya üzerinden tesettürlü kadınlara nefret kustu. Paylaşımının ardından aldığı tepkilerden dolayı sosyal medya hesabını gizledi.

Asistan Doktor: Her gün muayene ettiğim peçeli teyzelerden illallah ettim

Asistan Doktor sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: Kusura bakmayın ama benim etrafımda görmek istediğim bu mesela bu temiz yüzler bu kılık bu kıyafet. Her gün muayene ettiğim peçeli teyzelerden illallah ettim ve bugün her şeyden de nefret ettim.

Kutuplaşmaksa ben de kutuplaştım artık tahammülsüzüm size. Görüşüm aynı olmadığı insanlarla lüzum olmadığı sürece muhatap olmak istemiyorum artık ve burada da takipten çıkıyorum yeterince etrafımda var burada görmeyeyim beri.''