SES Amed şubesi, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetiminin yanlış kararlar aldığını ve hastanenin uzun bir süredir geçici başhekimin egolarıyla yönetildiğini ifade etti. Sendika, sağlık emekçilerinin ve hastane çalışanlarının yaşadığı zorlukları ve başhekimin tavırlarını kamuoyuyla paylaştı.

Hastanelerde yaşanan sorunlar ve yönetimle ilgili eleştiriler, SES Amed şubesinin gündeminde önemli bir yer tutuyor gibi görünüyor. Sendika, sağlık hizmetlerinin kalitesini ve emekçilerin çalışma koşullarını iyileştirmek için mücadelesini sürdürüyor.

Ses Amed Şubesinin açıklaması şöyle:

“Gazi Yaşargil EAH bir yıldan fazla süredir geçici başhekimin egolarıyla yönetilmektedir! Randevu taleplerimizi yoğunluk bahanesiyle geçiştiren başhekim, Cimer’e şikâyet edildiği bir konudan dolayı, kapatılmaması gereken Yoğun Bakım kan gazı birimini kapatmıştır. Kan gazı hemen çalışılması gereken bir testtir. Ancak yoğun bakım da dahil bütün servislerdeki kan gazları, gece toplu halde acil laboratuara getirilip, saatler süren çalışma koşullarına bırakılır. Bu bekleme süresi kan gazı sonucunun yanlış çıkmasına sebep olmaktadır. Bu yanlış sonuçlar, özellikle yoğun bakımdaki hastaların eksik veya yanlış tedavi görmelerine sebep olabilmektedir. Hastaneler idarecilerin egolarını tatmin edebilecekleri yerler değildir. Halk sağlığını tehdit eden bu uygulamadan derhal vazgeçilmesini talep ediyoruz”