İddiaya göre, Uysal bu amacına ulaşabilmek için Muharrem Erdem ile aralarında bir anlaşma yapmış ve Erdem'in seçimi kazanmayacağını düşünerek aday olmuş. Ancak beklemediği bir şekilde seçimi kazanan Uysal'ın planları suya düşmüş gibi görünüyor.

“Bir önceki programda da söyledim; Ereğli’nin AK Parti belediyeciliğine katılmasını istiyorum. İsimlere takılmadan söylüyorum bunu. Ama CHP’den devşirme bir kişiyle  bu iş olmaz. Sonuçta kazandık ama adamın amacı kazanmak değildi. Onun amacı devlet hastanesine başhekim olmaktı. Onun için de Muharrem Erdem ile beraber plan kurdular.” 

BAŞHEKİM OLMAK İSTERKEN BELEDİYE BAŞKANI OLDU

Şenol Azman ise Ahmet Köse’nin söylediklerine ek olarak şu şekilde özetledi: 

“O dönem İbrahim Sezer’e ‘aday ol’ dediler. Ama İbrahim Sezer bölgedeki inşaatlarını düşündü. Eğer kazanırsa sorun yoktu. Ama kaybederse Posbıyık hepsini mühürler diye düşünüp aday olmadı. Ki Posbıyık bunu yapmadı mı? Yaptı. Birçok kişiyi bu şekilde mağdur etti. Ve Hüseyin Uysal’a dediler ki; Gel AK Parti’den belediye başkanı adayı ol. Zaten CHP’den bir dönem önce milletvekili aday adayı olmuş. O ara da AK Parti, devlet hastanesinin başhekimi Muharrem Erdem’den rahatsız. Muharrem Erdem oraya bir çöktü, gitmiyor bir türlü. O yüzden Uysal’a ‘Seni devlet hastanesine başhekim yapacağız. Sen aday ol. Zaten kazanamazsın’ dediler. Adam devlet hastanesine başhekim olacakken, 500 oyla Ereğli’ye belediye başkanı oldu.”

KAYNAK: ELMAS TV