Milletvekili Kaya, Sağlık Problemlerindeki Yaşanan Sıkıntıları Dile Getirdi! Milletvekili Kaya, Sağlık Problemlerindeki Yaşanan Sıkıntıları Dile Getirdi!

OVP ile uyumlu ancak yüksek bir enflasyonun söz konusu olduğunu belirten Şimşek, AB'deki kademeli toparlanmanın Türkiye'nin ihracat beklentilerine olumlu yansıyacağını ifade etti. Şimşek, Türkiye'nin genç ve dinamik nüfusuyla önünde uzun vadeli bir fırsat penceresi bulunduğunu da vurguladı.

Bakan Şimşek'in konuşmasında öne çıkan diğer önemli noktalardan biri de dünyada 2024 yılında sıkı para politikasından, daha gevşek bir para politikasına doğru evrileceği yönündeki değerlendirmesi oldu. Ayrıca, Türkiye'nin kredi notunda artış beklentisine dair açıklamalarda bulunan Şimşek, 2025'ten itibaren cari açığın sürdürülebilir bir patikaya oturacağına inandıklarını ifade etti.

Bakan Şimşek, iç talebin ılımlı, Avrupa Birliği'nin toparlanma sürecinde olduğu bir dönemde ihracatı önceliklendirmenin önemine vurgu yaparak, Türkiye'nin net ihracatını pozitif bir etkileyebilecek politikalar izlenmesi gerektiğini belirtti.

Editör: Serap