Bakan Koca, son dönemde yaptığı açıklamalarda, sağlık sektöründeki personel sayısında son 10 yılda önemli bir artış yaşandığını vurguladı. Ayrıca, 2023 yılında 113.783 yeni personelin göreve başladığını da belirtti.

Sağlık Bakanlığı'nın bu yeni personel alımlarıyla ilgili ayrıntılı bilgileri ilerleyen günlerde paylaşması bekleniyor. Bu alımların sağlık sektöründe daha fazla istihdam yaratması ve sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesine katkı sağlaması umuluyor.

Personel Alımları ve Kadrolar

Sağlık Bakanlığı'nın planlarına göre, hemşire ve ebe sayılarında ciddi bir artış hedefleniyor. Bakan Koca, mevcut sayının 310 bine ulaştığını ve bu rakamın son 10 yılda yüzde 45 arttığını ifade etti. Güvenlik personeli sayısının da 'Gri Kod' uygulaması ile artırılması planlanıyor. Ayrıca, 2024 yılında yaygınlaştırılacak Aile Diş Hekimliği uygulaması kapsamında yeni sekreter ve hekim alımları da gündemde.

Hemşirelik ve Paramedik Bölümüne İhtiyaç Fazlası Öğrenci Alımı Sürüyor Hemşirelik ve Paramedik Bölümüne İhtiyaç Fazlası Öğrenci Alımı Sürüyor

Alım Sürecinin Detayları

Şu an için Sağlık Bakanlığı'nın personel ve işçi alım tarihleri henüz netleşmedi. İlanların onaylanması ve illerden gelen taleplerin değerlendirilmesi sonrasında kadro dağılımının belirleneceği ve Aralık ayına kadar sürecin tamamlanacağı öngörülüyor.