Şehir Hastanesinde Temizlik Personeli Tuvalette Ölü Bulundu! Şehir Hastanesinde Temizlik Personeli Tuvalette Ölü Bulundu!

. Işıkhan, "Afet bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız için sağlığa erişimde yapılan uygulamaların süresi 30 Nisan 2024 tarihine kadar uzatıldı" dedi.

Açıklamasında, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya illeri ile Gaziantep ili İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde uygulanacak önlemleri belirten Bakan Işıkhan, şu detayları paylaştı:

"Kurumla sözleşmeli sağlık sunucularına müracaat edilmesi ve doğal afet provizyonu alınması halinde Genel Sağlık Sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerden ayakta tedavide hekim ve diş hekimi muayenesi, tıbbi malzeme, ayakta tedavide sağlanan ilaçlar için katılım payı alınmayacaktır. Kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucularında (eczaneler/merkezler) zorunlu statik IP uygulaması kaldırıldı."

Bu uzatma ile birlikte, depremden etkilenen bölgelerdeki vatandaşların sağlık hizmetlerine daha kolay erişimi hedefleniyor. Bakan Işıkhan, sürecin vatandaşların yaşamını normalleştirmesi adına büyük bir önem taşıdığını vurgulayarak, bu uygulamaların devam edeceğini belirtti.

Editör: Serap