Sağlık Müdürü Atamalarına 5 İlle Başlandı! (5)

Sağlık Müdürlerinin yeni sözleşme imzalama sürecinin başladığını geçtiğimiz hafta duyurmuştuk. Yeni sözleşme döneminde en son haberleri yine saglikpersoneliHABER.net haber merkezimizden vermeye devam ediyoruz. Ayrıntılar haber detayımızda.

Sağlık Müdürü Atamalarına 5 İlle Başlandı! (5)

694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile atamaları yapılan 81 ilin il sağlık müdürlükleri sözleşme haberleri başta olmak üzere tüm idareci atamalarına dair son dakika haberlerini paylaşmaya devam ediyoruz.

25 Ağustos 2017'de Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkartılan 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Sağlık Bakanlığının hem merkez hem taşra teşkilatında önemli değişiklikler yapılarak illerde en üst yetkili olarak sağlık müdürleri sağlık müdürünün altında ki Başkanlık tanımlanmıştı.

30 Haziran itibariyle görüşülen il 15'i geçti. Bu 15 ilden başkan başkan yardımcısı, başhekim, uzman, hastane müdürü vb sözleşmeli yöneticiler için liste istenildi. En geç cumaya bu iller listeleri, adayların cv lerini ve güvenlik soruşturmalarını göndermeleri gerekiyor. .

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında yeniliklere il sağlık müdürlerini belirlemekle başladı. 14 Ağustos'a kadar kanunen bitirilmesi gereken sözleşmeli atmalarda kesinleşen il sağlık müdürleri şunlar oldu:

Bu hafta ( 15-19 Haziran) 5 ilin il sağlık müdürü Ankara'ya çağrıldı. 3 ilin il sağlık müdürü ile sözleşme imzalanırken 2 il ile yola devam edilmeyeceği söyledi.

Son Dakika! O İlin Sağlık Müdürü İstifa Etti! haberi için tıklayınız

SÖZLEŞME İMZALAYAN İLLER BELLİ OLMAYA BAŞLADI

Sözleşme imzalayan iller Afyonkarahisar, Uşak ve Karabük oldu.20 Haziran itibariyle sözleşme imzalayan bir başka Sağlık Müdürü ise Zonguldak İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner oldu.30 Haziran itibariyle Sivas İl Sağlık Müdürünün de sözleşme yenilediği gelen bilgiler arasında. .

TIKLAYIN

2 İlin Sağlık Müdürü ile sözleşme imzalanmayacağı bilgisini öğlen saatlerinde vermiştik. Bu iller ise; Trabzon ve Balıkesir olduğu söyleniyor. Trabzon ve Balıkesir İl Sağlık Müdürlerinin ardından son dakika bilgisine göre Bilecik İl Sağlık Müdürü ile de sözleşme imzalanmayacağı yine haber merkezimiz tarafından ulaşılan bilgiler arasında. 19 Haziran Cuma günü itibariyle Ağrı'da uzun zamandır İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan Uzm. Dr. Ufuk KURNAZ'ın da istifa ettiği öğrenildi. Artvin İl Sağlık Müdürü İrfan Akalın'ında sözleşmesi uzatılmayarak görevden ayrıldığı teyit edilen bilgiler arasına girdi. 

Bir Sağlık Müdürünün Daha Sözleşmesi Uzatılmadı! haberi için tıklayınız

Edirne, Kırklareli ve Bayburt illerinin sözleşme imzalama süreci devam ediyor. 

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğünde ise mevcut Müdür Öğütlü'nün yerine ise eski Genel Sekreter Hasan Sağlam'ın geleceği yerel medyada konuşulan konular arasında yerini aldı.

Her hafta 5 ila 10 il Ankara'ya çağrılıp gece geç saatlerde Bakan Bey ve yardımcıları ile görüştürülüyor..

81 ilden gelen anlık haberleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ayrıntılar gelecek.

HABER SAYFAMIZ YENİ BİLGİLER GELDİKÇE GÜNCELLENECEKTİR!

SİTEMİZİ GÜN İÇERİSİNDE YENİDEN ZİYARET ETMENİZ DURUMUNDA YENİ BİLGİLER EKLENECEKTİR.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 22:15

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakkı ilyürek
Hakkı ilyürek - 2 hafta Önce

Van! Motorcu Ahmet sünnetçioğlu sen ve yardımcın Haydar mahmut beyefendiyi bitirdiniz Allahtan korkun

sivas
sivas @Hakkı ilyürek - 2 gün Önce

sivas ta oy kaybettirmeye devam anlaşılan

Hakkını ver
Hakkını ver - 2 hafta Önce

Van'ın sağlık müdürü var ama yok. Nasıl mı? Amcasının oğlu ve iki tane de akrabası yönetiyor. Van sağlık müdürü kesinlikle değişmeli. Bunu vicdanen söylüyorum. Hele Van bölge eğitim ve araştırma hastanesi batıyor. Ama sağlık müdürü müdahale edemiyor. Çünkü kendisi de ne yapacağını bilmiyor

Yalan yorum
Yalan yorum - 1 hafta Önce

Kastamonu’nun yönetimine laf atan kişilere sesleniyorum. 2,5 yılda Kastamonu’ya yapılan hizmetleri görmeyenler Kul hakkına girerler. Kastamonu’da 15 yıldır yapılmayan hizmetler son 2,5 yılda yapıldı. Yok mobing uygulanıyormuş yok şuymuş yok buymuş. İşini düzgün yapana kimse bişey demez arkadaşım. Sen çalışmıyorsundur, keyfin bozulmuştur seni rahatsız eden odur. Her zaman olduğu gibi meyve veren ağacı taşlamışsınız.

Kastamonu Emin Ellerde
Kastamonu Emin Ellerde - 2 gün Önce

Kastamonu yönetimine iftira atanlar var sorun bakalım Sami Sezai ile Gülperiye ne yapmışlarda acısı varmış bunların. Devletin kasasından yiyenlere ceza vermek mobingmiş yatanları çalıştırmak adaletsizlikmiş size göre öyle çünkü rahatınız bozuldu. Ama yıllardır tıp fakültesi var ama Kastamonu faydası yoktu şimdi Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesine sahip oldu. ama size buda mobing olur çünkü yatamayacaksınız. sağda solda kiralık (yüksek fiyatlar ödenen) binalarda hizmet veren kurumlar modern binalara 2,5 yılda kavuştu. her geçen gün yeni hizmet alanları açılıyor tabi siz bunları mobing sayıyorsunuz günde 8 saat çalışmak mobing size göre ama kastamonuda yaşayan herkes bu hizmetten faydalanacaktır. buda karşılıksız iyilik yapmak oluyor eğer bu hizmetleri yerine getirmek mobing ise size katılıyorum değil ise sizleri kınıyorum.

KASTRÖNTGEN
KASTRÖNTGEN - 2 gün Önce

KASTAMONU EMİN ELLERDE 2 YILDIR NAMUSSUZ HIRSIZ SAGLIKTAN BESLENEN KIM VARSA ENGELLEDİ VE HIZMET YAPIYOR INSALLAH TEKRAR DEVAM EDER VE KASTAMONU KAZANIR CIKAR GRUPLARI KAYBEDER YEREL SIYASET HATADAN DONER GOREVDEN ALMAYA KALKMAZLAR İNSALLAH MUDURLUGU

Hakkı haklı
Hakkı haklı - 1 hafta Önce

VAN ili aile şirketliğinden çıkmalı yazık VAN iline

Kastamonu hakikat
Kastamonu hakikat - 1 gün Önce

Kastamonu da tıp fakültesinin açılması
Türkiye'nin en berbat emar cihazından kurtulup modern cihaza kavuşması
Son model tomografi cihazına kavuşması
Kastamonu nun her ilçesine hastane, sağlık tesisi yapılması elbette rantçı, ihale takipçisi tipleri cildirtacak. Gayrı bu saatten sonra kastamonu sağlık teşkilatının değişip degismemesinin önemi yok. Kastamonu'da rantcilarin beli kırılmıştır. Halkın sağlığı emin ellerdedir. Yaptığınız iş gereği elleriniz yüzünüz kap kara rantcilar. Halk sizi tanıyor artık. İyi insanlar gidecekte siz haram yiyerek ayakta mı kalacaksınız. Unutmayın Allah'tan başka galip yoktur.

Kastamonu gazetecisi
Kastamonu gazetecisi - 1 gün Önce

Ben Kastamonu gazeteciyim. İşin doğrusu Kastamonu sağlık yöneticileri ile aynı dünya görüşünü paylaşımiyorum, muhafazak yaklasimlarini da beğenmiyorum ama Kastamonu il sağlık ekibi güzel işler başardı. Bunu inkar etmek sahtekarlık olur. Manisa Valisi olan Sayın Yaşar Karadeniz ve milletvekilleri sağlık ekibininin yaptığı güzel işleri ve halkın sağlığına kasteden yolsuzluk yapan ilaç malzeme çalanlara karşı mücadelesinden övgüyle bahsederlerdi. Hatta vali bey yolsuzluk yapanlara karşı dik duruşundan dolayı yöneticilere başarı belgesi verdi. Başarı belgesinde yolsuzlukla mücadele yapılmasından dolayı verdim diye de yaZdi. Adamlar kanser ilaçlarında yapılan yolsuzluğu ortaya çıkardı. Emardaki tekelciligi kırıp kötü hizmeti sonlandırdı. Hastane acil girişini dükkanları para etsin diye kapatmaya çalışanlara karşı dik durdular. Valla ben bunları kulaklarimla duydum, gözümle görüntüleri izledim. Yüzüne kömür karası bulaşmış bir kaç sahte isimle burada yalan yanlış karalama yapmayın kardeşim. Zaten yakında olan bitenleri bizde gazetelerimizden paylaşacağız. Hele o gece yarısı hastane girişini kapatmaya kepçe kamyonla gelip devlete meydan okuyanlar çok vebaldesiniz.


SIRADAKİ HABER
Please insert below script in to upper part of body section. -----------------------------------------------------------------------------------------------------