Olay, dün saat 14.00 sıralarında meydana geldi ve hastane personeli ile hastalar arasında başlayan bir tartışmanın şiddete dönüşmesi sonucu gerçekleşti. Saldırganlar, hasta yakınları N.T. ve oğlu O.T. tarafından doktor Serdar Erişti'ye şiddet uyguladılar. Olayı ayırmaya çalışan diğer iki doktor, Ahmet Murat Kazan ve Yılmaz Sarıkaş, N.T. ve O.T. tarafından da darbedildi. Bu şiddet olayının ardından yaralanan 3 doktor çevre hastanelere kaldırıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: En Uygun Asgari Ücret Neyse Bunun Kararını Vereceğiz! Cumhurbaşkanı Erdoğan: En Uygun Asgari Ücret Neyse Bunun Kararını Vereceğiz!

Polis ekiplerinin olay yerine gelmesiyle başlayan soruşturma sonucunda, saldırganlar N.T. ve eşi G.T. yakalanarak adli makamlara sevk edildi. Ancak, oğulları O.T. hala firari durumda ve polis tarafından aranıyor.

N.T. gözaltına alınırken, mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Eşi G.T. ise ev hapsi cezasıyla cezalandırıldı.

TUTUKLANDI

Yakalanan N.T., kasten yaralama, tehdit, hakaret, mala zarar verme suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderilirken eşi G.T.'ye ise ev hapsi verildi.