Akbaşoğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, çalışanların memnuniyetini sağlayacak bir yaklaşımın bir ay içinde hayata geçirileceğini belirtti. Ayrıca, emeklilerin de bu düzenlemeden etkileneceğini vurguladı.

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, asgari ücret zammıyla ilgili yaptığı açıklamada, "İnsanlarımızın beklentisi mutlaka karşılanacaktır" dedi. TBMM'de düzenlediği basın toplantısında konuşan Akbaşoğlu, çalışanların memnun olacağı bir yaklaşımı bir ay içerisinde göreceklerini belirtti. Ayrıca, emeklilerin de bu düzenlemeden etkileneceğini ifade etti.

Öte yandan, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, seçim öncesi yaptığı açıklamada, ocak ayında yapılan düzenlemeyle asgari ücretin dolar bazında en yüksek seviyeye çıkarıldığını ve temmuzda da benzer bir oranla zam yapacaklarını belirtmişti. Bilgin, çalışmaların hazır olduğunu dile getirdi.

Seçim öncesi AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise en düşük memur maaşının 22 bin liraya çekileceğini açıklamıştı.