657 sayılı kanuna tabi memurları kapsayan toplu iş sözleşmesi, 7 farklı ilde belediyelerde görev yapan memurlar için imzalandı. Yapılan sözleşme ile bu illerdeki memurlara, Ocak ayında gerçekleşen %49,25'lik maaş artışına ek olarak, sosyal denge tazminatlarında da önemli bir artış sağlandı.

1- Afyonkarahisar Belediyesinde memurların ekonomik hakları Sosyal Denge Sözleşmesi (SDS) ile iyileştirildi.

2024’te En Yüksek Devlet Memuru Aylığı Ne Kadar? İşte Detaylar! 2024’te En Yüksek Devlet Memuru Aylığı Ne Kadar? İşte Detaylar!

2- Isparta İl Özel İdaresi’nde görevli memurların Sosyal Denge Sözleşmesi en üst sınırdan 3 aylık olarak İmzalandı.

3- BURSA Karacabey Belediyesi ile BEM-BİR SEN arasında Sosyal Denge Tazminatı sözleşmesi imzalandı. Ocak 2024 itibarıyla belediyede görevli memur ve sözleşmeli personelin ek gelir alacak.

4- Mersin Mezitli Belediyesi ile Tüm-Bel-Sen arasında imzalanan yüksek oranlı toplu sözleşme ile memur ve sözleşmeli personellerin maaşları için yüzde 120’lik bir artış sağlandı.

5- İzmir Balçova Belediyesinde, memurlar enflasyona ezdirilmedi. Sözleşme ile memurlarların sosyal denge tazminatına yüzde 17 oranında zam yapıldı.

6- Karaman İl Özel İdaresinde çalışan memurların ekonomik durumunun iyileştirilmesine yönelik hazırlanan sosyal denge tazminatı sözleşmesi imzalandı.

7- Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ'de çalışan memurların sosyal denge tazminatında en üst limit olan yüzde 120 üzerinden artış yapıldı.